Öz, Meclis Oturumunu Canlı Yayınlattı

Çan’ın CHP’li Belediye Başkanı Bülent Öz, Çan belediyecilik tarihinde bir ilke imza atarak, Meclis Oturumunu canlı yayınladı. Bundan böyle şeffaflık politikalarının gereği olarak her oturumun canlı yayınlanacağı ve Çan halkının bütçenin nasıl kullanıldığını bileceğini vurgulayan Öz, seçimle ilgili ilk vaadini de böylelikle gerçekleştirmiş oldu. Öte yandan oturumda 2018 yılı Belediye Faaliyet raporu ise AK Parti ve MHP’nin ‘kabul’ , CHP’nin ise ‘çekimser’ oylarıyla, oy çokluğu ile kabul edildi.

31 Mart yerel seçimlerinde Çan’ın Belediye Başkanı seçilen CHP’li Bülent Öz, seçim öncesi vaat ettiği gibi meclis oturumlarını canlı yayınlamaya başladı. Pazar günü gerçekleştirile ve iki saatten fazla süren oturum, Öz’ün sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlandı.

Asil ve yedek üyelikler belirlendi

Toplantıda ilk olarak üye seçimleri gerçekleştirildi. Yapılan oylamada 1.Başkan Vekilliğine Harun Arslan 2. Başkan Vekilliğine Ramazan Aydın getirildi. Belediye Meclis Katip Üyeliklerinde ise asil üyeliğe Mehmet Meşe ve Mustafa Erdem getirilirken, yedek üyeliğe Sevcel Arslan ve Selim Yasa getirildi.

Yine, Belediye Encümen Üyelikleri’ne Sevcel Arslan ve A. Nursevim Türer getirilirken, Plan ve Bütçe Komisyon Üyeliklerine ise CHP’den Sevcel Arslan, İsmail Ünal, Mustafa Erdem ve AK Parti’den Davut Keçeci ve Burhan Yıldız getirildi. İmar Komisyonu Üyeliklerinde de CHP’den Mehmet Meşe, Ramazan Aydın Selim Yasa, AK Parti’den Şevki Demir ve Mustafa Durgun getirildi.

Marmara Belediyeler Birliği’ne asil üye olarak Harun Arslan, yedek üye olarak Ramazan Aydı; Kaz Dağları Turizm Altyapı Hizmet Birliğine asil üye olarak Aşkın Köse, Mehmet Meşe, yedek üyeliğe de Selim Yasa ve İsmail Ünal getirildi. Biga ve Çevresi Katı Atık Yönetim Birliği’ne asil üye olarak Harun Arslan, Mustafa Erden, Mehmet Meşe, yedek üye olarak Sevcel Arslan ve Selim Yasa, Çan Mal Müdürlüğü tarafından oluşturulacak olan satış komisyonuna İsmail Ünal, Çiftçinin Mallarını Koruma Meclisi’ne asil üye olarak Hasan Şahin, Hüseyin Atik, Mustafa Cahit Anıl, Kamil Elmas, İbrahim Oğuz; Çiftçi Malları Murakabe Heyeti’ne asil üye olarak Yusuf Sert, Ferit Balkan, Davut Ekici, Mustafa Yavaş ve Cahit Arslan getirildi.

AK Parti ve MHP ‘kabul’ CHP ise ‘çekimser’ oy kullandı

Üye seçiminin ardından ise 2018 yılı Faaliyet raporu, AK Parti ve MHP’li üyelerin kabul oyuyla, oy çokluğu ile kabul edildi. Oylamada CHP’li üyeler çekimser kalarak, rapordaki faaliyetlerin araştırılacağını beyan etti. Bununla birlikte belediyeye ait şirketlerle ilgili olarak ise Başkan Bülent Öz’e tam yetki verildi.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com