“Hedefim Avrupa Şampiyonu olmak”

Çanakkaleli rekortmen milli sporcu Birgül Erken, 1903 Çanakkale Beşiktaşlılar Spor Kulübü Derneği adına yarıştığı Serbest Dalış Türkiye Şampiyonası’nda 3 altın, 1 bronz madalya kazandı. Bireysel sıralamada en çok ödül alan sporcu olan Erken, hedefinin Avrupa Şampiyonu olmak olduğunu söyledi.

11-14 Nisan tarihleri arasında Çanakkale’de düzenlenen Serbest Dalış Dinamik-Statik-Hız Apnea Türkiye Şampiyonası’nda 1903 Çanakkale Beşiktaşlılar Spor Kulübü Derneği adına yarışan Birgül Erken 3 altın, 1 bronz olmak üzere toplam dört madalya kazanarak Türkiye Şampiyonu oldu.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonunun düzenlediği ve Anafartalar Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen şampiyona sonuçlarına göre Milli Takıma seçilen sporcular, 17-20 Haziran’da İstanbul’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonasında yarışacaklar.

Tüm yarışmalara katılıp hepsinden madalya alan Erken, şampiyonanın ardından şu değerlendirmelerde bulundu:

“Serbest Dalış Türkiye Şampiyonası’nda 4 altın madalya kazandım. Ödül töreninde peş peşe üç kez ‘Türkiye Şampiyonu’ olarak kürsüye çıkmaktan ve ayrıca bir de bronz madalya alarak bireysel sıralamada en çok ödül alan sporcu olmaktan büyük onur duydum. Daha iyi performanslarımı Avrupa Şampiyonası’na saklıyorum. Hedefim dünya birinciliği. Bunun için neredeyse 9 yıldır hiç aralıksız antrenman yapıyorum. Çalıştıkça daha iyi olduğumu fark ettim.  Bu özgüvenimi arttırdı. Hedefimi en yükseğe taşıyorum. Biliyorum ki hiç bir şey imkânsız değildir.

Henüz yolun başındayız sezon uzun olacak. Şimdiden sonra en çok da denizde antrenman yapacağız. Deniz branşlarında yarışacağız. Öncelikle sağlıklı, keyifli ve bol rekorlu bir sezon olmasını diliyorum. Tüm rekorları Türkiye’ye taşımak için bireysel olarak elimden geleni yapacağım. Bana inanan, beni destekleyen insanlara daha da güçlü ve inançlıyım. Başta sevgili eşim Değer Erken olmak üzere hayal ortağım olan herkese özellikle de 1903 Çanakkale Beşiktaşlılar Spor Kulübü Derneği’nin Başkan Orhan Dom şahsında derneğin değerli üyelerine teşekkür ederim.”

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com