DİSK’te Ceylan Dönemi!

DİSK/Genel İş’in 7. Olağan Genel Kurulu, bugün Prof. Dr. Türkan Saylan Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Diğer iki adaya fark atan Metin Ceylan, DİSK’in yeni şube başkanı oldu.

Divana, imza toplayan delegelerin önerisiyle Genel Merkez’den gelen konuklar seçildi. Divan Başkanı Mali İşler Daire Başkanı Mehmet Güleryüz olurken, üyeler Genel Merkez Araştırma Daire Başkanı Çetin Çalışkan ve Eğitim Daire Başkanı Salih Doğrul oldu.

7.Olağan Genel Kurula, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, Emek Partisi İl Başkanı Muzaffer Dağtekin, İyi Parti Eceabat İlçe Başkanı Cengiz Aylıkçı, Eğitim Sen Şube Başkanı Filiz Savaş, Tüm Bel Sen Şube Başkanı Bülent Barın ve birçok sendika temsilcisi katıldı. Balıkesir Şube Yönetimi de destek vermek amacıyla genel kurulda yerini aldı.

MAZBATA DİSK’İN DE GÜNDEMİNDE

Divanın seçilmesi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam eden genel kurulda Divan Başkanı Güleryüz, açılış konuşmasını yaparak, kıdem tazminatının yalnızca emekli olunduğunda verilen bir ikramiye olmadığını kaydetti. Güleryüz, işçilerin kıdem tazminatından asla vazgeçmeyeceklerini vurguladı. Güleryüz ayrıca İstanbul seçimlerine yönelik yaptığı konuşmada CHP’nin seçilmiş adayı Ekrem İmamoğlu’na mazbatasının bir an evvel verilmesini istediklerini kaydetti.

Öte yandan oyların sayımı sırasında bir zarftan Ekrem İmamoğlu ve mazbata ile ilgili bir not çıktı.

ADAYLAR DESTEK İSTEDİ

Metin Ceylan, Salih Sargın ve eski dönem başkanlarından Erdinç Uslan’ın yarıştığı kurulda adaylar sırayla kendilerini tanıtarak kısa birer konuşma yaptı.

İlk olarak söz alan Metin Ceylan, açlık ve yoksulluk sınırı ile ekonominin durumunu değerlendirerek konuşmasına başladı. Ceylan, Tüm emekçi kardeşlerimizin ihtiyaçlarına cevap verebilecek ve tüm işçi kardeşlerimizin haklarını teslim edecek yepyeni sözleşmeler için çalışmalarımızı yaptık. Mücadeleyi esas alan, mütevazi ve sınıf sendikacılığı anlayışı ile sizlerin bize vereceğiniz yetkiyi bekliyoruz.” dedi. Ceylan, konuşmasını da geçtiğimiz gün açıklanan yeni ekonomi paketi değerlendirerek sona erdirirken böyle bir uygulamayı asla kabul etmeyeceklerini kaydetti.

17.00’ye kadar süren seçimlerde 146 delege oy kullandı. 146 delegenin 101 oyunu alan Metin Ceylan DİSK/Genel İş Çanakkale Şubesinin yeni başkanı oldu. Ceylan’ı 28 oyla Salih Sargın, 16 oyla Erdinç Uslan izledi.

Seçim sonucunda tebrikleri kabul eden Ceylan, “Kazanan hepimizin, kazanan DİSK/Genel İş.” diyerek katılanlara ve destek verenlere teşekkür etti.

Başkan Ceylan’ın Yönetim Kurulu’nda şu isimler yer aldı:

(Asil Üyeler) Canan Can, Timur Öztürk, Ahmet Ersöz, Deniz Ballıkaya, (Yedek Üyeler) Ersin Akçay, Sinan Şen, M. Atakan Tenk, Buse Tezcan Uçak, Barış Ulutürk.

Eylem Gözeldere

 

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com