Sineklerle mücadele için bilgi paylaşıldı

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Uludağ ve Ege İhracatçılar Birlikleri ve Ziraat Odaları’nın ortak düzenledikleri, “Çanakkale’de Akdeniz Meyve Sineği ve Kanadı Noktalı Sirke Sineği Tanıtımı ve Mücadelesi” konulu konferans ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleşti.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Uludağ ve Ege İhracatçılar Birlikleri ve Ziraat Odalarının ortaklığında düzenlenen, “Çanakkale’de Akdeniz Meyve Sineği ve Kanadı Noktalı Sirke Sineği Tanıtımı ve Mücadelesi” konulu konferans düzenlendi. ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenen konferansa, Vali Yardımcısı Tahir Şahin, Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, daire amirleri, Uludağ ve Ege İhracatçılar Birlikleri Yönetim Kurulu üyeleri, Ziraat Odaları Başkanları ve zirai ilaç bayileri katıldı.

Düzenlenen etkinlikte İl Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personellerinden Dr. Berrin Alaca ve Dr. Papatya Tiftikçi sunum gerçekleştirdiler.

Sunumlardan sonra, düzenlenen konferans için Bornova Zirai Mücadele Enstitüsünde görevli Dr. Mehmet Fatih Tolga bilgi paylaşımında bulundu.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com