Faaliyet Raporu Oy Çokluğu İle Kabul Edildi

Çanakkale Belediye Meclisi Nisan Ayı Toplantısının ikinci oturumu, geçtiğimiz akşam saat 18.00’da, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda Başkan Gökhan, 2018’de gerçekleştirilen faaliyetlere ilişkin sunumda bulunurken, toplantı sonu oylamasında faaliyet raporu oy çokluğu ile kabul edildi. Rapora, CHP ve İYİ Parti Grupları ‘kabul’ oyu verirken, MHP ‘çekimser’, AK Parti ise ‘red’ oyunda bulundu.

31 Mart Yerel Seçimleri’nde yeniden Belediye Başkanı seçilen Ülgür Gökhan, 10 Nisan Çarşamba günü gerçekleştirilen nisan ayı belediye meclisinin ikinci oturumunda 2018 yılına ait faaliyet raporunun sunumunu gerçekleştirdi.

2018 yılında belediye tarafından hayata geçirilen projeler ve hizmetler bütünün ele alındığı sunum yaklaşık bir buçuk saat sürdü. Sunumda hazır bulunan CHP, AK Parti, MHP ve İYİ Parti grupları, oturumun sonunda ise oylamaya katıldı.

AK Parti ‘Red’ MHP ‘çekimser’ oyu verdi

Faaliyet raporunun oylamasında çıkan sonuçlar ise tam da beklendiği gibiydi… CHP ve İYİ Parti Grupları, rapor için ‘kabul’ oyu verirken, MHP ‘çekimser’, AK Parti Grubu ise ‘red’ oyu verdi.

Başkan Gökhan, raporun oy çokluğu ile kabul edilmesinin ardından AK Parti grubuna red verme gerekçelerini sordu. Grup adına yapılan açıklamada, ‘detaylı incelenmediği ve bu sebeple aceleye gelinmiş bir karar verilmek istenmediği’ için ‘red’ kararı alındığı açıklandı.

Ülgür Gökhan, açıklanan gerekçenin ardından tüm gruplara teşekkür ederek oturumu sonlandırdı.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com