Çanakkale limanını ne kadar kullanıyor?

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın Nisan ayı meclis toplantısında Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu Çanakkale Limanı’nı gündeme taşıdı. Semizoğlu, Çanakkale Limanı böyle giderse sadece yakıt ikmali yapılan bir liman haline gelecektir vurgusunda bulundu.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın Nisan ayı meclis toplantısı Çarşamba günü ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi’nde saat 16.00’da gerçekleşti. Gerçekleşen meclis toplantısında ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu kürsü konuşması sırasında konuyu Çanakkale Limanı’na getirdi. Aktif bir biçimde bir türlü kullanılamayan Çanakkale Limanı için Semizoğlu, “Biz limanımızı ne kadar kullanıyoruz?” sorusunu yöneltti.

“En ucuz nakliye deniz yoluyla yapılandır”

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, “İhracatta en önemli maliyettir, maliyetin en önemli unsuru ise lojistiktir, nakliyedir. En ucuz nakliye deniz yoluyla yapılandır. Bizim denizyolumuzda var, boğazımızda var. Limanımızda var. Ancak biz limanımızı ne kadar kullanıyoruz?

“Üyelerimizden ciddi şikayetler var”

Arkadaşlar, Çanakkale limanı böyle giderse sadece yakıt ikmali yapılan bir liman haline gelecek. Kuru yük amaçlı yapılmış bir liman, önümüzdeki dönemde sadece yakıt ikmali yani gelen gemilerin sintinesini alacak, yerine yakıt verecek bir liman olma yolunda gidiyor. Bu konuda üyelerimizden ciddi şikayetler var. Bu konunun takipçisi olacağız” dedi.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com