Bu kaçıncı mağduriyet?

Çanakkale’nin işlek cadde ve sokaklarında bulunan pek çok yolda ciddi deformasyonlar mevcut… Asfaltlarda yaşanan göçmeler ve taşlık yollardaki bozulma, özellikle de yağmurlu havalarda hem esnafı hem de vatandaşı mağdur ediyor. Son olarak Hamdibey Sokak’taki yolda bulunan eğrilik, bol yağışların olduğu bahar mevsiminde daha çok soruna yol açacağa benziyor. Uzun zamandır devam eden şikayetlere rağmen belediyeden herhangi bir müdahale gelmemesi ise sinirleri geriyor…

Çanakkale’de her yağmur sonrası aynı manzara ortaya çıkıyor… Yollardaki bozulmalar, dükkan ve evlere su taşkınına sebep olurken özellikle içinde bulunduğumuz nisan ayının mevsimsel koşulları gereği, bu sorunlar günden güne artıyor.

Cuma pazarı önündeki yol göçüntüsünü daha önce de gazetemize taşımış ve durakta otobüs bekleyen vatandaşların da durağa yanaşmayan çalışan otobüslerin de zorluk yaşadığını belirtmiştik. Fakat hem vatandaşların şikayetleri hem de basın olarak konuyu sürekli gündemde tutmamıza rağmen belediyeden söz konusu şikayete yönelik atılmış herhangi bir adım gelmedi.

Sokaklar göle esnaf deliye döndü!

Tüm bunlar bir yana, son olarak Hamdibey Sokak’ta da uzun süredir benzer bir mağduriyet yaşandığı ortaya çıktı. Son derece işlek bir sokak olan Hamdibey’in taşlık yollarında ciddi bir bozulma var. Ve her yağmur sonrası sokakta benzer bir görüntü ortaya çıkıyor. Esnaf,  yollardaki göçüntüler sebebiyle dükkanına sıçrayan su yüzünden müşterilerini ağırlayamazken, vatandaşlar ise kaldırımlarda üzerlerine yağmur suyu birikintisi gelme tedirginliği içinde yürüyor.

Belediye neden bir adım atmıyor?

Çanakkale gibi bir şehirde böylesine küçük altyapısal problemlerin hala çözülemiyor olması, akıllara tek bir soruyu getiriyor; her yağmur sonrası göle dönen sokaklara belediye tarafından el atılması için daha kaç mağduriyet yaşanması gerekiyor?

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com