ÇTSO’dan Bozcaada’da İstihdam Bilgilendirmesi

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) tarafından İstihdam Seferberliği 2019 çalışmaları kapsamında Bozcaada’da bilgilendirme toplantısı yapıldı.

ÇTSO’nun haberine göre Oda tarafından Bozcaada’da faaliyet gösteren üyelerine, İŞKUR İl Müdürlüğü işbirliğinde İstihdam Seferberliği 2019” destek ve teşvikleri hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

09 Nisan 2019 tarihinde Bozcaada’da gerçekleştirilen toplantıya, 19 no.lu Meslek Komite Üyesi Esra Talay, ÇTSO Yönetici Asistanı Selen Kılıç, İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Ayşegül Bozkurt ile Bozcaada’da bulunan üyeler katılım sağladı.

Toplantıda İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Ayşegül Bozkurt tarafından, Sigorta Prim Teşvikleri ve Uygulamaları, 2019 Yılı İstihdam Teşvikleri; Üç Aylık Ücret Desteği, İlave İstihdam Teşviki, Asgari Ücret Desteği, Kadın, Genç ve Mesleki Yeterlilik Belgesi Olanların Teşviki, Kısa Çalışma Ödeneği, 5 Puanlık İndirim Teşviki ve İlave 6 Puanlık İndirim Teşvikleri hakkında katılımcılara sunum yapıldı.

İstihdam Seferberliği 2019 bilgilendirme toplantısı sunumu ardından gerçekleştirilen soru-cevap bölümüyle sona erdi.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com