Söz yeni Grup Başkanvekillerinde…

Çanakkale Belediye Meclisi’nin yeni grup başkanvekilleri belli oldu. Başkanvekilleri Pazartesi günü gerçekleşen meclis toplantısında söz alarak ilk konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Çanakkale Belediye Meclisi’nin çoğunluğu elinde bulunduran iki partisi olan CHP ve Ak Parti’nin Belediye Meclisi Grup Başkanvekilleri belli oldu. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Grup Başkanvekili Erdal Gezen, Ak Parti’nin Grup Başkanvekili ise Esra Yüksel oldu. İki Başkanvekili Pazartesi günü gerçekleşen meclis toplantısında söz alarak yeni dönemin ilk konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Gerginlikten ve stresten oldukça uzak olan 4 siyasi partinin temsil edildiği renkli geçen Belediye Meclisi’nde Grup Başkanvekillerinin konuşmaları şu şekilde oldu:

“İlk toplantının heyecanını yaşıyorum”

CHP Grup Başkanvekili Erdal Gezen, “İlk toplantıda bir araya gelmenin heyecanı içerisindeyim. Tüm meclis üyelerini kutluyor ve başarılar diliyorum. Barışın kenti Çanakkale’mizde adımıza yakışan, ülkemize örnek gösterilecek, barış ve hoşgörü içerisinde seçim dönemini geride bıraktık. Bu sürece katkı sağlayan partilere ve Cumhur İttifakı Belediye Başkanı Adayı Ayhan Gider’e şahsım ve Cumhuriyet Halk Partisi adına teşekkürlerimi sunuyorum.”

“Ortak paydamız Çanakkale’dir”

Ak Parti Grup Başkanvekili Esra Yüksel, “Halkımızın verdiği her karar bizim için kutsaldır. Bu karar neticesinde seçilmiş Belediye Başkanımız Sayın Ülgür Gökhan’ı tebrik ediyorum. Seçilmiş diğer Belediye Meclis üyesi arkadaşlarımızı da parti ayrımı yapmaksızın tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Halkımızın yüksek bir katılımla görevlerini yerine getirmişler, şimdi sıra başkan ve meclis üyelerindedir. Ortak paydamız Çanakkale sevgisi ve bu şehre hizmettir.”

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com