Kocatepespor Dört Dörtlük

Futbol severlerin dikkatle takip ettikleri 2.Amatör Lig nefes kesmeye devam ediyor. Ligin dişli temsilcilerinden Kocatepespor dörtte dört yaparak yoluna edim adımlarla ilerliyor.

Çanakkale’de futbol severlerin dikkatle takip ettikleri 2. Amatör Lig her hafta nefes kesmeye devam ediyor. Ligde heyecanın dozu giderek yükselmeye başlarken, ligin güçlü temsilcilerinden Kocatepespor yoluna emin adımlarla devam ediyor.

Geçtiğimiz Pazar günü ligin 4.haftasında 9 puana sahip olan Esenlerspor ile Kocatepespor karşı karşıya geldi. Mücadelede ilk golü bulan ekip Kocatepespor oldu. Fatih Tok ile 1-0 öne geçen Kocatepespor ilerleyen dakikalarda kalesinde bir gol gördü ve mücadele 1-1’e geldi. İlk yarının sonlarında Esenlerspor bir kırmızı kart görürken, takım soyunma odasına 10 kişi gitti.

Karşılaşmanın ikinci yarısında oyunun temposunu bir hayli arttıran Kocatepespor rakibinin 10 kişi kalmasını da fırsat bilerek, Emre Sür, Arda Geniş ve Emre Çil’in golleri ile mücadeleyi 4-1 önde bitirmesini bildi.

“Esenlerspor mücadeleyi 8 kişi tamamladı”

Kırmızı kart konusunda bir hayli cömert davranan Esenlerspor, maç boyunca 3 kırmızı kart görerek mücadeleyi 8 kişi tamamladı.

Ortaya çıkan tabloda, ligde 4’te 4 yapan Kocatepespor yoluna emin adımlarla devam ediyor…

“Şampiyonluk için elimizden geleni yapacağız”

Kocatepespor’un başarılı futbolcularından Oğuzcan Uysal duygu ve düşüncelerini Gündem Gazetesi ile paylaştı. Uysal, “Lige takım olarak şampiyonluk parolasıyla çıktık, çok şükür bu doğrultuda devam ediyoruz. Takımın içinde arkadaşlık çok güzel galibiyetler aldıkça bu daha da perçinleniyor tabi ki kazanmak çok güzel bir duygu, Esenlerspor güçlü rakiplerimizden biriydi, onları yenip liderliği aldığımız için mutluyuz. Biz gerçekten takım olarak şampiyonluğa inanıyoruz 6 hafta sonra şampiyonluğa ulaşmak istiyoruz o yüzden de maç maç bakıp her hafta galip gelmek için elimizden geleni yapacağımıza inanıyorum. Çalışmalarımızda bu yönde…” ifadelerini kullandı.

“Amatör Kulüplere destek olunmalıdır”

Kocatepespor Kulübü Başkanı Ali Karakaya ise, “Başarılı bir dönem geçiriyoruz. İmkansızlıklar yaşıyoruz. Futbolcularımızın çalışma yapacakları bir saha, bir kafeterya bulunmuyor. Buna rağmen sporcularımız başarılı bir süreç geçirerek ligde dörtte dört yapmayı başardılar. Biz milletvekillerinden ve kentin önde gelenlerinden destek bekliyoruz. Amatör kulüplere destek olunmalıdır” dedi.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com