İki Parti Seçildi Dört Parti Toplandı

Çanakkale Belediye Meclisi’nin 31 Mart’taki yerel seçimlerden sonraki yeni dönem ilk toplantısı bu akşam gerçekleştirildi. Toplantıda CHP, Ak Parti, İYİ Parti ve MHP üyeleri mecliste koltuklarında yer aldılar.

31 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından oluşan Çanakkale Belediye Meclisi’nin ilk toplantısı bu akşam Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı. Yeni dönemin ilk meclisinde 4 siyasi partinin temsilcilerinin mecliste yer alması bu meclis renkli geçecek dedirtti.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan meclisin açılış konuşmasında, “Bu mecliste 4 partinin üyeleri de bulunmaktadır. Ak Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti’nin meclis üyeleri mecliste yer almışlardır. 4 siyasi partiden meclis üyesi olması meclisi çok sesli bir hale getirecektir.

Meclisimizde sağlık çalışanları çoğunlukta. Ayın sonuna doğru belediyeler birliğinden uzmanlarca belediye meclis üyesi arkadaşlarımıza eğitim verecekler. Üyelerimiz bir eğitim süreci geçirecekler” dedi.

Öte yandan Mecliste CHP Grup Başkanvekili Erdal Gezen, Ak Parti Grup Başkanvekili ise Esra Yüksel oldu.

Çanakkale Belediye Meclisi’nde yapılan kapalı oylamada sonuçlar şu şekilde oldu;

Meclis Başkanvekilleri, Berkay Güzel-Bilge Şimşek

Divan kâtip üyeleri, Fatma Kaynaş-Kanber Koç

Birten Sarıbaş- Gülay Güney Sarıkaya yedek üye…

Encümen Üyeleri, Özden Çetin- Egemen Ergun- Süleyman Canpolat

İL GENELDE BAŞKAN ADAYI SADIK GÖĞÜSGEREN OLDU

31 Mart’taki seçimlerin ardından dengelerin değiştiği İl Genel Meclisi’nde ise üye çoğunluğu CHP’ye geçmişti. CHP’nin kendi arasında yaptığı iki turlu oylamanın ardından İl Genel Meclisi Başkanlığı’na Sadık Göğüsgeren’in aday gösterileceği öğrenildi.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com