Bağcılar’dan 11 Bin Kişi Çanakkale’ye Geliyor!

Bağcılar Belediyesi tarafından, 2005 yılından bu yana düzenlenen ‘Bağcılar’dan Mehmedime Selam’ isimli proje kapsamında bu yıl da yine binlerce kişi Çanakkale’ye geliyor…

2005’ten beri toplamda 135 bin kişinin gittiği Çanakkale’ye, Bağcılar Belediyesi bu yıl ise 11 bin kişiyi daha götürecek. Belediye tarafından yapılan açıklamada, yapılan bu kültür gezisi sayesinde Bağcılar halkının adeta zamanda yolculuk yaptığı ve aynı zamanda da tarihe tanıklık ettiği vurgulandı.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, söz konusu etkinlik için “Manevi anlamda olgunlaşmamızı ve kendimizi daha iyi tanımamıza vesile olan Çanakkale Şehitliği gezilerimiz yine devam ediyor. Bu yıl 15.’sini düzenleyeceğimiz gezide 11 bin hemşehrimizi Çanakkale’ye götürüyoruz. Hedefimiz, Bağcılar’da Çanakkale’yi görmeyen kimse kalmayıncaya kadar bu gezilerimize devam etmek. Özellikle yarınımız olan gençlerin, dünyada emsali olmayan zaferin yaşandığı yerleri görmesi, ecdadın adım attığı yerde yürümesi ve bu zaferin öneminin daha iyi anlaşılması bakımından çok büyük önem taşıyor” ifadelerini kullandı.