Şehit polisler dualarla anıldı

Polis Haftası münasebetiyle şehit olan polisler için Türkiye Polis Emeklileri Derneği Çanakkale Şubesi tarafından mevlit okutuldu.

Polis Haftası nedeniyle Türkiye Polis Emeklileri Derneği Çanakkale Şubesi tarafından Cevatpaşa Mahallesi’nde bulunan dernek binası önünde Cumartesi günü saat 13.30’da mevlit okutuldu. Okutulan mevlide, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, daire amirleri ve Türkiye Polis Emeklileri Derneği Genel Başkan Adayı Faruk Sezer katıldı. Çok sayıda emniyet mensubunun katıldığı mevlit programı saat 13.30’da öğle namazından hemen sonra başlayarak pilav ikramı ile son buldu.

“Mevlidi gelenek halinde sürdürüyoruz”

Düzenlenen etkinlik ile ilgili açıklamada bulunan Polis Emeklileri Derneği Çanakkale Şube Başkanı Burhanettin Ercan, “28 Şubat 1988’de derneğimizin Çanakkale Şubesi kurulmuş ve o tarihten bu yana çok sayıda arkadaşımız ile dernek bu günlere gelmiştir. Bizde bu göreve geldiğimiz 2013 yılından bu yana bu mevlidi bir gelenek halinde sürdürüyoruz. Şehitlerimiz var gazilerimiz var bu mevlidi hepsinin ruhlarına atfediyoruz. Çok fazla etkinliğimiz olmasa bile en azından mevlit etkinliğini başarıyoruz” dedi.

“Çanakkale üyelerimiz ile tanıştık”

Derneğin Genel Başkan Adayı olan Faruk Sezer ise, “Burhanettin başkanımıza teşekkür ediyoruz. Güzel ve kapsayıcı bir etkinlik yapılmıştır. Çanakkale üyelerimizle tanıştık. Derneğimizin bu faaliyetleri gibi onlarca faaliyet yapması durumunda gerçek bir sivil toplum kuruluşu olabileceğini, onun için ayağa kalmamız gerektiğini anlattık. Üyelerimizle Eylül ayında yapılacak Genel Kurul’da birlikte harekete geçmemiz gerektiğini anlattık.

“Kökleşmiş sorunları aşmak için güçlü bir STK olmak istiyoruz”

Ben derneğimizin Genel Başkanlığına adaylığımı koydum. Aynı zamanda Emniyet Sen genel Başkanıyım. Türkiye’de polisin kurduğu ilk ve tek sendikanın genel başkanıyım. Bu sendikayı 2012 yılında kurduğumuzda sevil toplum kuruluşu olursak haklarımızı alırız, haklarımızı ararız, aldığımız takdirde dertlerimize derman oluruz diye yola çıktık. Önümüze çıkan engelleri aşmak için bu derneğin 71 yıllık bu derneğin Genel Başkanlığı’na aday olduk. Kökleşmiş bir sorunlar silsilesini aşmak için, güçlü bir sivil toplum kuruluşu olmak istiyoruz” ifadelerinde bulundu.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com