Şampiyonluk yarışı kızıştı

Çanakkale Süper Amatör Erkek Futbol Ligi’nde liderlik mücadelesi kızıştı. Geliboluspor ve Bozcaadaspor’un şampiyonluk için kıyasıya yarıştığı ligde bitime iki hafta kala heyecan dorukta.

Çanakkale’de futbol severlerin yakından ve ilgi ile takip ettikleri Süper Amatör Ligi’nde heyecan giderek artmaya devam ediyor. 22 haftalık ligde ligin bitmesine ve şampiyonun belli olmasına 2 hafta kaldı. Bu iki hafta sonunda ipi göğüsleyen ve bir üst lige çıkmayı garantileyen takım belli olacak. Ligin üst sıralarında iki takım var ki şampiyonluk koltuğuna kimin oturacağı merak konusu oldu.

Gelibolu temsilcisi Geliboluspor ile ada ekibi Bozcaadaspor şampiyonluk için kıyasıya mücadele ediyorlar.

Şu anda ligde zirvede bulunan ve 49 puanı olan Geliboluspor’un hemen arkasında bulunan Bozcaadaspor’un puanı 46. Geliboluspor bu hafta kaybeder ve Bozcaadaspor kazanırsa şampiyonluk son haftaya kalacak. Eğer, Geliboluspor bu hafta 3 puana ulaşan takım olursa ligin bitmesine bir hafta kala şampiyonluk Gelibolu temsilcisinin olacak.

Ligde bu hafta oynanacak maçlar şunlar; Lapsekispor- Gökçeadaspor, Kepezspor – Yenicespor, Bozcaadaspor – Ezinespor, Yeni Çanspor – Karabiga Belediye Gençlikspor, Geliboluspor – Küçükkuyu Gençlerbirliği.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com