Öz’ün ilk icraatı: “Tularemi” önlemi

Çan Belediyesi’nde dün coşkulu bir devir teslim töreni gerçekleştirildi. 31 Mart Pazar Günü yapılan Yerel Seçimlerde belediyeyi AK Parti’li başkandan farkla alan CHP’li Bülent Öz, başkanlığa yürürken ilçe halkının büyük sevgi ve ilgisiyle karşılandı. Öz, belediye önünde yaptığı konuşmada ilk icraatının ilçenin sularında teşhis edildiği söylenen ölümcül bir hastalık olan Tularemi bakterisi için gereken hijyeni sağlamak olacağını ifade etti ve “Çan halkı müsterih olsun.” diyerek ilk talimatı verdi.

Çan Belediyesini iki dönemin ardından AK Parti’den alan CHP’li Belediye Başkanı Bülent Öz, kılınan cuma namazının ardından partilileriyle birlikte ilçe binasına oradan da belediye binasına geçti. Belediye önünde vatandaşların ve belediye çalışanlarının büyük bir ilgi ile karşıladıkları Öz’ü, makamda önceki dönem belediye başkanı Abdurrahman Kuzu karşıladı. Öz’e çiçek takdiminde bulunan Kuzu, görevinde de başarılar diledikten sonra devir teslim için yapılan duaya katıldı.

ADIM BÜLENT ÖZ, SÖZÜM SÖZ!

Belediye önünde vatandaşlar adına konuşma yapan müftülükten emekli imam Bayram Özdemir, Başkan Öz’ün koltuğu emanet olarak aldığının bilinciyle hareket edeceğine inandıklarını ve konunun her daim takipçisi olacağını vurguladı. Bunun ardından söz alan Öz, “Koltuklar geçici… Bugün biz varız ama gün gelecek ki biz de olmayacağız. Bu koltuğun, bu makamların geçici olduğunun farkındayız. İnşallah bu emanete sahip çıkacağız. Seçim çalışmalarımızda meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte hep şunu söyledik; adalet çok önemli, adaletli ve paylaşımcı olacağız. Kim hangi siyasi fikirde olursa olsun herkesin belediye başkanı olacağız. Bu sözümüzün arkasındayız. Herkesin belediye başkanı olacağız ve tüm vatandaşlarımızı kucaklayacağız. Adım Bülent Öz, sözüm söz!” dedi. Başkan Öz, konuşmasının devamında önceki başkanlara teşekkür ve dua ederken Abdurrahman Kuzu’yu da es geçmedi.

ÖZ: “TÜM ÇAN HALKI MÜSTERİH OLSUN”

Öz ayrıca konuşmasına son verirken “Sularımızda tularemi (zehirli bir bakteri ile oluşan hastalık) teşhisi konduğu söyleniyor. Koltuğu daha devralmadık. Biraz sonra makamı devraldıktan sonra tüm birimlerime biraz sonra söyleyeceğim. Sularımızın temizliği, çeşmelerimizin bakımı için biraz sonra talimat vereceğim. Tüm Çan halkı müsterih olsun.” diyerek herkese teşekkür etti.

KUZU KOLTUĞU HALEFİNE DEVRETTİ

Görevi devreden Kuzu, “2009 ve 2014’te Çanlıların desteğiyle bu görevi yaptım. Ben o anlamda Çanlı hemşerilerimize teşekkür ederim. Bu dönem de, 31 Mart’ta Çanlı hemşerilerimiz ‘Bülent Öz ile devam’ dedi. Demokrasinin gereği budur. İnşallah, Bülent Öz de Çan’a çok güzel hizmetler yapar. Temennimiz, dileğimiz budur. Hayırlı olsun.” diye konuştu.

ÖZ: “EMANET OLDUĞUNUN BİLİNCİNDEYİZ”

Öz, “Sayın Abdurrahman Kuzu’nun da ifade ettiği gibi 2009 yılında Çan halkının teveccühü ile belediye başkanı olmuşlardı. 10 yıl boyunca yapmış olduğu hizmetler çok çok teşekkür ediyorum. 31 Mart genel seçimlerinde de Çan halkının teveccühü biz olduk. Bu anlamda Çanlı hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Sayın Belediye Başkanı Abdurrahman Bey’den almış olduğumuz görevin emanet olduğunun bilincindeyiz. Bu emanete sahip çıkacağımızı, yine basınımızın ve Çan halkının huzurunda yine ifade etmek istiyorum. Belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Öz ile kısa bir süre görüşen Kuzu, daha sonra hayırlı olsun diyerek makamdan ayrıldı. Öz de alkışlarla makam koltuğuna oturduktan sonra tebrikleri kabul etti.

Eylem Gözeldere

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com