“Ayrıştıran değil, hep birleştiren bir yönetim olduk”

Pazar Günü yapılan Yerel Seçimlerde, Gökçeada’da yüzde 56,18 ile güven tazeleyen Millet İttifakı İyi Parti belediye başkan adayı Ünal Çetin, en yakın rakibi olan AK Parti belediye başkan adayına da fark atmıştı. Gazetemize konuşan Başkan Çetin, her daim ayrıştırmadan birleştirmeyi esas alan yönetim anlayışında olduğu için ada halkının evladına sahip çıktığını vurguladı.

En yakın rakibi AK Parti’li belediye başkanı adayı Muzaffer Dağlar’ın iki katı oy alarak güven tazeleyen Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, gazetemize seçim sonrası değerlendirme yaptı. Çetin, “Seçim sonuçları açıklandıktan sonra bütün Gökçeadalılara ifade ettiğim bir şey vardı. ‘Ben ve mensubu olduğum parti değil, Gökçeada kazandı’ demiştim. Biz Gökçeada’da hiçbir suretle 81 vilayetten farklı nedenlerle gelmiş kendine yurt edinmiş insanları ayrıştıran değil, birleştiren bir Gökçeada ruhu yaratabilmek adına mücadele eden bir yönetimiz. Bundan sonra da çok daha fazla bu noktadaki hassasiyetle devam edeceğiz.” diye konuştu.

ÇETİN: “HER ANLARINDA YANINDAYDIM”

Oy farkının fazla olmasının sebebinin ile ilgili de konuşan Çetin, “Gökçeadalı insanların büyük bir çoğunluğu bize inanıp güvenmişler. 5 yıldır Belediye Başkanı olarak çalıştığım süre içerisinde insanların her özel anında (düğün, mevlit, cenaze gibi) yanında olmam, onların sıkıntılı anlarında yanlarında olmam sebebiyle de onların seçim süresince şahsıma olan sıcaklığını, yakınlığını, samimiyetini net bir şekilde gördüm.

Yerel Seçim ile de alakalı olarak tabii ki yatırım ve o yöreyi kalkındırmak ve ekonomik düzeyde katma değer sağlamak çok önemli ama bunun yanında insanların bir yerel yöneticiden beklediği çok farklı noktada oluyor. Bende bunu yakalamışlar ki bu kadar destek aldık. Seçim süresince de çok net bir şekilde gördüm. Bu süreçte bunları yaşamak kendi şahsım adına da çok güzeldi. Yani seçim sonrasında denildiği gibi ‘Gökçeadalı evladına sahip çıktı.'” diye konuştu.

Eylem GözeldereWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com