İŞKUR Çanakkale, piyasa araştırması yapacak

Her yıl Çanakkale’nin işgücü piyasasının mevcut durumunu belirlemek, ihtiyaçlarını tespit etmek, eleman temininde güçlük çekilen meslekleri belirlemek ve gelecek dönem eğilimlerini öngörmek için yapılan İşgücü Piyasası Araştırması 2019 yılı için 1 Nisan – 3 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek.

Çanakkale İŞKUR’un haberine göre işgücü piyasasının geniş bir fotoğrafının çekileceği çalışmadan elde edilen verilerle yerel düzeyde kısa dönemli işgücü talebinin eğilimleri belirlenecek, işgücü yetiştirme kurslarının ihtiyaca uygun açılması sağlanacak ve Mesleki Eğitim uygulamaları ise yayınlanan rapora göre yenilenecek.

Araştırma hakkında açıklamalarda bulunan İŞKUR Çanakkale İl Müdürü Ali Çalışkan: ‘‘Araştırmamız kapsamında Çanakkale’de faaliyet gösteren Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından belirlenmiş 610 işyeri ziyaret edilecektir. Araştırmada görev alacak İş ve Meslek Danışmanlarına işverenlerimizin yardımcı olmasını rica ediyoruz. Alınan bilgiler sadece analiz çalışması için kullanılacak olup gizli tutulacaktır. 4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereği, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri, illerinin işgücü piyasasını izleme ve değerlendirme sistemini oluşturmak, gelecek istihdam ve eğitim ihtiyacını belirlemek amacıyla işgücü piyasası araştırmaları yapmakla yükümlüdür. Adı geçen yasa gereği İŞKUR tarafından iş yerlerinden iş ve işgücü konularında bilgi istenildiğinde, bilgi verilmesi zorunludur. Bizler araştırmanın sadece Çanakkale’yi içeren kısmını yerine getirirken çalışma 81 il için ayrı ayrı yapılarak www.iskur.gov.tr adresimiz üzerinden kamuoyunun bilgisine sunulmaktadır.”

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com