İÇDAŞ’tan Gençlere Teknoloji Çalışması Desteği

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası ve MESS Eğitim Vakfı, İÇDAŞ tarafından desteklenen ‘Geleceği Yakala Eğitim Programı’nı Çanakkale’de düzenledi. İÇDAŞ İş Güvenliği Müdürü Agah Ayhan “Bu eğitimler gençlerin önüne ışık tutmaktadır. Gelecekte meslek seçerken bu gençlerimiz buradan aldıkları eğitimle kendilerine yön verebileceklerdir. Bizler de İÇDAŞ olarak gençlerin teknoloji çalışmalarına destek vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası ve MESS Eğitim Vakfı, İÇDAŞ’ın da desteklediği ‘Geleceği Yakala Eğitim Programı’nı Çanakkale’de gerçekleştirdi. Gençlere yönelik teknolojik tasarımlar, kodlama, robotik eğitim gibi konularda eğitim programının uygulandığı etkinlik sonrası konuşan İÇDAŞ İş Güvenliği Müdürü Agah Ayhan, önemli ifadelerde bulundu.

Ayhan, “Bu eğitimler gençlerin önüne ışık tutmaktadır. Gelecekte meslek seçerken bu gençlerimiz buradan aldıkları eğitimle kendilerine yön verebileceklerdir. Kodlama eğitimini biraz incelediğimizde aslında gençler birazda sabırlı olmayı, analitik düşünmeyi öğreniyorlar ve olaylar arasında bağlantı kurmayı öğrendiklerini görüyoruz. İÇDAŞ olarak gençlerin teknoloji çalışmalarına destek vermeye devam edeceğiz” sözleriyle gençlere bilimsel çalışmalarda verdikleri desteğin altını çizdi.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com