Gençlere, ‘Spinoza’nın Siyaset Felsefesi’ Anlatıldı

Koza Felsefe Okulunun her ay düzenli olarak yaptığı felsefe derslerinin 5. Buluşması, Belediye Çalışanları Eğitim ve Sosyal Tesisinde gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında, Galatasaray Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Türker Armaner tarafından Spinoza’nın Siyaset Felsefesi konusu işlendi.

Koza Felsefe okulu, aylık felsefe derslerinin 5. Buluşmasını gerçekleştirdi. Belediye Çalışanları Eğitim ve Sosyal Tesisinde gerçekleştirilen etkinlikte, Galatasaray Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Türker Armaner ‘Spinoza’nın Siyaset Felsefesi’ni anlattı.

Dernek, etkinlikle ilgili ise şu ifadelere yer verdi: “Koza Felsefe Okulu Katılımcıları, felsefenin ne olduğuna dair felsefi kavramlar ve bu kavramların anlamlandırılması, felsefenin metodolojisi ve felsefe tarihi hakkında genel bir bilgiye sahip olurlar. Kazandırılan bu temel bilgiler; felsefe metinleri okumalarında ve tartışmalarında, kitap ve filozof çözümlemelerinde alt yapı oluşturacak şekilde planlanmaktadır. Önümüzdeki ay gerçekleştireceğimiz 6. dersimiz için Çanakkale Koza Gençlik Derneği’nin sosyal medya araçlarını takip edebilirsiniz. Katkılarından dolayı kıymetli hocamız Prof. Dr. Türker Armaner’e ve Koza Felsefe Okulu öğrencilerine çok teşekkür ederiz.”

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com