Bir göz odada 7 kişi yaşıyorlardı fakat…

Dün Fevzipaşa Mahallesi’nde yaşanan yangında evi zarar gören vatandaşlardan biri de Ömür Karaçomak isimli yaşlı bir kadın… Ev diyoruz fakat Karaçomak’ın ve beraberindeki 6 kişinin yaşadığı yere, esasen ev demek pek de mümkün değil. Tek bir odadan oluşan ve banyosu ve mutfağı iç içe bulunan yerde güç bela hayatlarını sürdüren Karaçomak ve ailesi, yangının ardından evlerinin çatısında oluşan çökme sebebiyle ne yapacağını şaşırmış durumda. İçinde bulundukları durumu GÜNDEM’e anlatan Ömür Karaçomak ise yetkililere “Çok zor şartlarda yaşıyorduk, şimdi daha da ziyan olduk. 7 kişi bu yerde nasıl yaşayacağız? Belediyemiz bize yardım etsin” sözleriyle seslendi.

Fevzipaşa’da yaşanan yangından geriye bir aile dramı kaldı… Ömür Karaçomak isimli Fevzipaşa’lı bir kadın, yangından zarar gören evinin kapısını GÜNDEM’e açtı. Burada bulunan ve ev demeye bin şahidin gerekeceği yerleşim yerinde, Karaçomak ve beraberinde bulunan 6 kişi daha yaşıyor.

Tüm ev tek bir odanın içinde!

Öyle ki, 6 kişi bu evde hem uyuyor hem yemek yiyor hem de banyo oluyor. Mutfak eşyalarının bulunduğu bölme ile banyo ise adeta iç içe…

Halihazırda zaten zor şartlar altında yaşayan Karaçomak ve ailesi, yangınla birlikte ise daha da mağdur oldu. Evin çatısında oluşan eğrilik yüzünden ailenin bu evde yaşamaya devam etmesi oldukça riskli… GÜNDEM’e konuşan Ömür Karaçomak, içinde bulundukları durumun zorluğunu şu sözlerle anlattı:

“Nasıl uyuyacağız?”

“Biz, şu kadarcık evde yıllardır 5 kişi, 6 kişi birlikte yaşıyoruz. Doğru düzgün mutfağımız yok, banyomuz yok. Ben, şurada yemek pişiriyorum, hemen şurada da banyo oluyorum. Böyle sefalet olur mu? Şimdi yangın çıktı, çatımız yamuldu. Nasıl uyuyacağız burada gece?

Belediyeden yardım talep etti

“Belediyemiz sağ olsun, bugüne kadar bize çok yardım etti ama biz artık doğru düzgün evlerde yaşamak istiyoruz. Sıçanlarla, farelerle böceklerle yaşamaktan bıktık. Bizim de insan gibi yaşamaya hakkımız var.”

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com