Çan ‘Öz’ünü Kucakladı!

Çan’da yeni bir dönem başlıyor… Dün gece itibariyle Çan halkı AK Partili Abdurrahman Kuzu’yu, 10 yıl oturduğu başkanlık koltuğundan indirerek, yerine Eski Milletvekili CHP’li Bülent Öz’ü getirdi. Öz, kullanılan toplam 20 bin 581 oydan, 10 bin 97’isini alarak sandıktan zaferle çıktı. Yüzde 50,66 ile Çan’ın yeni belediye başkanı seçilen Öz’ü, Çan halkı adeta bağrına bastı. Meydanları dolduran ve Öz’ü meşale ve sloganlarla karşılayan binlerce Çan’lı gece geç saatlere kadar zaferlerinin haklı gururunu yaşadı. Bülent Öz ise büyük bir sevgi seli karşısında, Başkan olarak gerçekleştirdiği ilk konuşmasında oldukça bütünleştirici mesajlar verdi. Öz, “Çan’da bahar geldi. Hiç kimseyi ayırmadan herkesin başkanı olacağım. Artık önümüzde yeni bir dönem var. Bundan sonra Çan, sosyal belediyecilikte tanışacak. Bundan sonra tek işimiz Çan için çalışmak olacak!” sözleriyle her kesimi kucakladı.

31 Mart gecesi, Çan’da yer gök kırmızı beyaz oldu… 10 yıldır AK Partili Abdurrahman Kuzu idaresinde bulunan Çan, büyük bir oy çoğunluğuyla el değiştirerek CHP’li Bülent Öz’in yönetimine geçti.

Seçim dönemini, büyük bir özveri ile çalışarak geçiren ve her mitinginde 31 Mart’ta Çan’a baharın geleceğini vurgulayan Bülent Öz ve ekibinin yüzü, geçtiğimiz gün sandıklar açılmaya başlandığı ilk andan itibaren gülmeye başladı.

Her partiden seçmen oradaydı

AK Parti’nin en güçlü olduğu Fatih Mahallesi’nde dahi oyların rengi Bülent Öz’ü gösteriyor, kulislerde yeni başkanın CHP’li Öz olduğu konuşuluyordu. Fakat hem CHP hem de ittifak halinde bulunduğu İYİ Parti’li seçmenler, sandıklar kapanana dek sükunetlerini korudu. Sonucun kesinleşmesinin ardından ise Çan’da adeta bir bayram havası yaşandı. Binlerce Çanlı, ellerinde Türk Bayrakları, CHP ve İYİ Parti bayraklarıyla da birlikte sokaklara dökülerek başkanlarını bağrına bastılar…

Baskı gitti, Çan sokaklara döküldü…

Menderes Meydanı ve civarında iğne atsan yere düşmüyordu. Öz’ün düzenlediği mitinglere görece, alanın çok daha yoğun bir kalabalıkla dolması ise Öz’ün, ‘seçmenin Kuzu’nun baskısından CHP mitinglerine katılamadığı’ iddiasını doğrular nitelikteydi.

Çan’da demokrasi zaferi coşkusu…

Andımızın okunduğu, sokakların Ulu Önder Mustafa Kemal’in adıyla inlediği coşkulu gecede başkan olduktan sonraki ilk konuşmasını gerçekleştiren Bülent Öz ise tüm seçmeni kucaklayan mesajlar verdi. Bundan sonra Çan’ın sosyal belediyecilikle tanışacağını, her kesimin belediye başkanı olarak çalışacağını belirten Öz’ü Çan halkı adeta bağrına bastı. Geriye bu unutulmayacak geceden coşku dolu enstantaneler kaldı…

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com