Troya Vakfı Yeni Yönetim Kurulundan Vali Tavlı’ya Ziyaret

Troya Vakfı Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Enver Sadık Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri; Troya Kazı Heyeti Başkanı Rüstem Aslan, Doç.Dr. Aslı Erim Özdoğan ve Dr. Öğretim Üyesi Seyhan Boztepe Vali Orhan Tavlı’yı ziyaret ettiler.  

Çanakkale Valiliği’nin haberine göre 2018 Troya Yılı boyunca yapılan faaliyet, çalışma ve projelerin değerlendirildiği ziyarette 2018 Troya Yılının bölge ve ülke turizmine sağladığı katkılar ele alındı.

Ziyarette, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen Troya Müzesi’nin Çanakkale’nin turizm sektörüne sağlayacağı katkılar üzerinde duruldu.

Troya Vakfı üyeleri, 5000 yıllık tarihe ev sahipliği yapan, doğu ve batıyı Çanakkale’de buluşturarak Troya ve Çanakkale’yi dünyaya tanıtacak olan dünyanın en önemli çağdaş arkeoloji müzelerinden birisi olan Troya Müzesi’nin Çanakkale’ye kazandırılmasından dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Kültür ve Turizm Bakanlığına teşekkür ettiler.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com