11 İlçenin 7’sinde Millet İttifakı Zaferi

31 Mart Yerel Seçimler’inde, CHP hem merkezde hem de ilçelerde zaferini ilan etti. Kesin olmayan resmi sonuçlara göre; CHP ve İYİ Parti’nin içinde bulunduğu Millet İttifakı, Çanakkale Merkez’in yanı sıra 11 ilçenin 7’sinde de belediye başkanlığını kazandı.

CHP, Çan’da Bülent Öz, Bayramiç’te Mert Uygun, Ayvacık’ta Mert Bayram, Bozcaada’da Hakan Can Yılmaz ve Gelibolu’da M. Mustafa Özacar’la belediye başkanlığı seçimlerini kazanırken, Eceabat’ta İYİ Parti’li Saim Zileli, Gökçeada’da ise Millet ittifakı’nın adayı İYİ Parti’li Ünal Çetin seçimlerin galibi oldu.

AK Parti’nin yüzü ise Biga’da Bülent Erdoğan’la, Yenice’de Veysel Acar’la, Lapseki’de Eyüp Yılmaz’la, Ezine’de Güray Yüksel’le güldü.

Biga ve Çan’da yönetim el değiştirdi

Seçimin sürprizleri ise hiç kuşkusuz el değiştiren iki büyük ilçe yönetimi oldu. Çan’da AK Parti’li Abdurrahman Kuzu seçimi kaybederken, Bülent Öz’ün büyük bir zaferden sandıktan çıkması halk tabanında sevinçle karşılandı. Biga’da ise oldukça çekişmeli geçen seçimlerde CHP’li İsmail Işık koltuğunu kaybederken seçimin galibi AK Parti’li Bülent Erdoğan oldu.

Öte yandan Çanakkale’nin merak edilen beldelerinden Kepez’de, halkın seçimi Millet ittifakı’nın adayı Birol Aslan’dan yana oldu.

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com