Ülgür Gökhan: “Afişi kaldırabilirler ama…”

Millet İttifakı CHP Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ülgür Gökhan, Cumhuriyet Halk Partisi tarafından gerçekleştirilen ‘Bahar Yürüyüşü’nün ardından Cumhuriyet Meydanı’nda kürsü konuşması yaptı. Gökhan, Meydan’ın karşısında asılı duran afişin görevliler tarafından oldukça erken saatlerde kaldırılmasına ithafen “oradaki afişi kaldırabilirler ama sizlerin gönlünden bizi kaldıramazlar” şeklinde konuştu.

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’ne bir gün kala, YSK’nın aldığı karar doğrultusunda seçim yasakları başladı. Bu bağlamda seçime katılan adayların afişleri kentin meydanlarının bulunduğu binalardan toplanmaya başladı. Fakat dün gece, oldukça geç bir saatte Ülgür Gökhan’ın Uğur Dershaneleri binasında bulunan afişinin görevliler tarafından indirilmeye çalışılması, sonrasında ise gerekli ekipman sağlanamadığı için işlemin sabah erken saatlerde yapılması Gökhan’ın diline dolandı.

“Sizlerin yüreklerinden kaldıramazlar…”

Başkan Gökhan, oldukça kalabalık ve coşkulu bir kitle karşısında yaptığı konuşmada, bu konuya da değinerek “Hanımla benim afiş vardı orada, onu kaldırdılar. Afişi kaldırabilirler ama sizlerin yüreklerinden bizleri kaldıramazlar bunları bilmiyorlar” şeklinde konuştu.

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com