Özacar: “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır!”

Gelibolu Belediye Başkanı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gelibolu Belediye Başkan Adayı M. Mustafa Özacar, miting havasında düzenlenen mahalle buluşmalarına bugün akşam itibariyle noktayı koyuyor. Son mitinginde “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” diyen Özacar, Gelibolu’ya doğalgaz getirilmemesinin nedenini de kamuoyu ile paylaştı.

CHP’lilerin gönülden desteklediği, Millet İttifakı kapsamında İyi Parti’lilerin de kucak açtığı Gelibolu Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Mustafa Özacar, miting havasında düzenlediği mahalle toplantıları dün itibariyle sona erdi.

Mahalle buluşmalarında, iki dönem boyunca her mahalleye yaptığı yatırımları anlatan Başkan Özacar, Hamzakoy sahil düzenlemesi ile vatandaşa ücretsiz hizmet sunulan Yazıcızade Mahallesi (Sarmaşıklı Mevkii) sakinleri tarafından coşkuyla karşılandı. Seçim çalışmalarını eşi Birhan Özacar’ın desteğiyle yürüten ve her gittiği mahallede sevgi seli ile karşılaşan Mustafa Özacar, teker teker yaptığı hizmetlerini anlatırken bazı engellemeler söz konusu olduğu için yapamadıklarını da vatandaşa açıkça ifade etti.

“GELİBOLU’NUN MİMARI ÖZACAR”

“Bir daha Özacar”, “Gelibolu’nun Mimarı Özacar” diye slogan atan Gelibolu halkına, konuşmasına başlamadan önce birlikte çalışacağı meclis üye adaylarını tanıtan Başkan Özacar, İyi Parti’lilerin de mitinge dikkat çeken bir katılım göstermesine “Millet İttifakı burada kurulmuş, kim ne derse desin.” diye karşılık verdi.

Her mahalle buluşmasında, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın bir televizyon programında Gelibolu’ya doğalgaz getirilmemesine yönelik sarf ettiği sözleri vatandaşlarla paylaşan Özacar, görev süresi boyunca mecliste alınan her kararı kamuoyunun bilgisine sundu.

ÖZACAR: “SAYIN VEKİLE YANLIŞ BİLGİ VERİYORLAR”

Gelibolu’ya doğalgaz getirilmemesi konusuyla konuşmasına başlayan CHP’nin Gelibolu Belediye Başkan Adayı Özacar, Turan’ın “Gelibolu, 5 sene önce neredeyse aynı yerde, Lapseki bambaşka bir hale geldi. Doğalgaz başvurusuna Lapseki ile Gelibolu’yu beraber davet ettik. Lapseki’de şuanda evlerde doğalgaz var ama Gelibolu’da meclis karar alamadı.” iddialarına meclis toplantılarının ve meclis kararlarının da yer aldığı bir video ile cevap verdi. Mahalle buluşmasına katılanlara izletilen videonun ardından konuşmasına devam eden Özacar, “Sayın vekilimiz yaklaşık 13 gün önce bu konuşmayı yaparak ‘Gelibolu Belediyesi başvuruda bulunmadı’ diyor. Sayın vekil, buradaki parti örgütünü herhalde kulaklarından tutup atacak. Kendilerine çok yanlış bilgi veriyorlar diye… Diyor ki; Lapseki ile aynı tarihlerde verdik. Burada bütün belgeleri gösterdik. Bir kez daha okuyayım da belki buradan duyarlar.

“BİZ SADECE DOĞRULARI AÇIKLAYACAĞIZ”

2016 yılının başında (başvuru) Lapseki’ye gitmiş. Bize Enerji Piyasası Denetleme Kurulu’ndan 13.07.2017 yılında yazı gelmiş başvurun diye… Yani 1,5 sene sonra bize başvurun diyorlar. Biz de hemen (08.03.2018’de) başvuruda bulunmuşuz. Sayın vekilim 2,5 yılı geçkin bir zaman sonra diyor ki; belediyenin meclis kararı yok. Sizin buradaki üyeleriniz, yöneticileriniz sizleri fena yanıltıyorlar. Sizler parti yöneticileri hakkında gereğini yaparsınız. Sayın vekilimi zor duruma düşürmeye hakları yok ama onların parti içişleridir. Biz sadece doğruları açıklayacağız. İsterlerse hallaç pamuğu gibi atsınlar. Sarmaşıklı da bütün Gelibolu da nereden nereye gelmiş hepiniz göreceksiniz.” dedi.

“Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” diyerek konuşmasına son veren Özacar, coşkulu bir kortej ile geldiği her alandan aynı coşku ile ayrıldı.

Eylem Gözeldere

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com