Eceabat’ta Zileli’ye Coşku Seli

Mahalli İdareler Seçimlerine kısa bir süre kala belediye başkan adayları kahve toplantıları aracılığıyla vatandaşlar ile son buluşmalarını gerçekleştiriyor. İyi Parti Eceabat Belediye Başkan Adayı Saim Zileli, önceki gün düzenlediği kahve toplantısında coşkulu bir kalabalığa seslenirken projelerini de tek tek anlattı.

İyi Parti Eceabat Belediye Başkan Adayı Saim Zileli, önceki gün düzenlediği kahve toplantısında coşkulu bir kalabalığa seslenirken projelerini de tek tek anlattı.

İyi Parti ilçe binasında toplanan partililer ve Belediye Başkanı Saim Zileli’yi destekleyen vatandaşlar, önceki gün düzenlenen kahve toplantısı için Kenan’ın kahve olarak bilinen Rıhtım Cafe’ye doğru coşkulu bir şekilde yürüyüş gerçekleştirdi. Ellerinde Türk Bayrağı ve İyi Parti bayrağı ile “En büyük başkan bizim başkan” sloganları eşliğinde yürüyen vatandaşlar, kahve toplantısından sonra da aynı coşku ile parti binasında geldi. Burada Zileli’nin kısa bir konuşma yapmasının ardından toplantı ilçe binasına yapılan yürüyüş ile sona erdi.

CHP ADAYININ PROJELERİNİ ELEŞTİRDİ

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan toplantıda projelerini tek tek anlatan Zileli, kendisinden önce aynı yerde kahve konuşması yapan CHP’nin Belediye Başkan Adayı Metin Övün’ün projelerine atıfta bulundu. Övün’ün bazı projeleri kendisinin yapamayacağını, nedenleri ile birlikte açıklayarak eleştiren Zileli, sonrasında kendi projeleriyle belediyeye nasıl ek bütçe kazandıracağını anlattı.

Zileli, projeleri arasında yer alan beton santrali ile birlikte kilit parke taş üretim tesisini kuracağını ve bunlar aracılığı ile Eceabat’ın kendi bütçesini nasıl artıracağını anlatarak konuşmasına başladı. Pazaryeri, hastane, ambulans ve engelli aracı, aşevi, yaşlı bakımevi, meydan ve parkların düzenlemesi, eğitime destek ve sera gibi projelerini anlatırken maliyetlerini de tek tek kamuoyu ile paylaştı.

“BAŞKANSAN YA ÜRETEREK BULACAKSIN YA DA KAYNAK YARATACAKSIN”
Suyun fiyatının düşürüleceğine de projeleri arasında yer veren Zileli, projelerin toplamının 7 Milyon 580 bin TL olduğunu, santral ve tesisten elde edilen gelirin ise 7 Milyon TL olduğunu kaydetti. “Eceabat’ın herhangi bir yerden kaynak atamasına gerek yoktur.” iddiasıyla konuşmasına devam eden Başkan Adayı Zileli, “Sadece hükümetin ve devletin eline bakan başkan, asla başkan değildir. Başkansan ya üreterek bulacaksın ya da kaynak yaratacaksın!” diye konuştu.
En dikkat çeken projesi ise dar gelirliler ve orta gelirliler için hazırladığı toplu konut projesi oldu.

Belediye meclis üyesi adaylarını ve İl genel meclis üyesi adaylarını kamuoyuna tanıtarak konuşmasına son veren Zileli’yi destekçileri de ilçe binasına kadar yalnız bırakmadı.

Eylem GözeldereWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com