Çan’ın Kaderini Değiştirecek Açıklama

Bülent Öz: “Tabanda İttifak Kuruldu!”

Yerel seçimlere son iki gün kala Çan’da kurulduğu öne sürülen ‘Millet İttifakı’ iddiası ortalığı karıştırdı. Söylentiye göre İYİ Parti Çan’da, CHP’nin Belediye Başkan Adayı Bülent Öz’ü destekleme kararı aldı… GÜNDEM’e konuşan İYİ Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar iddiayı reddederek “İttifak yok. Seçimlere Fazıl Sayın’la gireceğiz” açıklamasını yapsa da Bülent Öz, “Kurumsal bir ittifak yok ama tabanda büyük bir destek aldık. İttifak da birlik de sağlandı. Adı üstünde bu Millet İttifakı…” şeklinde konuştu.

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’ne AK Parti ve MHP Cumhur İttifakı adıyla, CHP ve İYİ Parti ise Millet İttifakı çatısı altında girecek. Ülkenin pek çok il ve ilçesinde kurulan bu iki ittifaklar, Çanakkale merkezde de uygulanmış fakat şehrin önemli ilçelerinden biri olan Çan’da Millet İttifakı’na gidilmemiş ve her iki parti de yola kendi adaylarıyla çıktıklarını açıklamıştı.

İttifak söylentileri reddedildi ama…

Fakat geçtiğimiz gün ortaya atılan bir iddia kafaları karıştırdı. Buna göre İYİ Parti Çan Belediye Başkan Adayı Fazıl Sayın adaylıktan çekilmiş, İYİ Parti Teşkilatı CHP’nin adayı Bülent Öz’ü destekleme kararı almıştı. Bu iddia kısa süre içinde hem İYİ Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar tarafından hem de İYİ Parti Çan İlçe Başkanı Mustafa Kılıç tarafından reddedildi.

“Karalama ve iftira!”

Kılıç, sosyal medya üzerinden paylaştığı ve oldukça sert ifadelere yer verdiği açıklamasında “İYİ Parti Çan İlçe Teşkilatı olarak Belediye Başkan adayımız Fazıl Sayın’dır. Hiçbir partiyle ittifak olmadık, olmayacağız. Karalama ve iftiralara inanmayın” sözlerini kullandı.

İYİ Partili’ler Öz’ün mitinglerine katılıyor!

CHP Çan Belediye Başkan Adayı Bülent Öz ise GÜNDEM’e yaptığı açıklamada, millet ittifakının adı üstünde ‘millet ittifakı’ olduğunu ve resmi olmasa da İYİ Parti tabanının kendisine fiilen destek verdiğini söyledi. Öz, akşamları düzenlediği yürüyüş ve toplantılara da İYİ Parti’den katılım olduğunun altını çizerek şu sözlere yer verdi:

“Adı üstünde bu, Millet ittifakı…”

“Yürüyüşlerimize katılan ciddi oranda İyi Parti’li hemşerilerimiz var. Dün akşam da beraber yürüdük. İyi Parti içerisindeki köklü partililer, abilerimiz dediğimiz isimler bize destek verdi. Güzel bir yürüyüş gerçekleştirdik. Tabii aksini iddia ettiler. Kurumsal bir ittifak yok ama tabanda büyük bir destek aldık. İttifak da birlik de sağlandı. Adı üstünde bu Millet İttifakı…”

Bülent Öz’ün bu iddialı açıklamasının ardından şimdi ise gözler tekrar İYİ Parti cephesine çevrildi. Seçimlere az bir zaman kala siyasi dengelerin Çan’da son olarak nasıl şekilleneceği merak konusu…

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com