Ayhan Gider’den Sağduyu Çağrısı

Cumhur İttifakı AK Parti Çanakkale Belediye Başkan adayı Ayhan Gider, seçime sayılı günler kala sağduyu çağrısı yaptı. Gider, “Provokasyon ve hakarete varan paylaşımlara karşı Çanakkale ruhundan kopmayacağız ve ilk günkü çizgimizi koruyacağız” şeklinde konuştu.

31 Mart Yerel seçimlerine son üç gün kala Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider sağ duyu çağrısında bulundu. Afiş ve pankart asan ekiplere yönelik sosyal medya üzerinden sistemli şekilde yapılan paylaşımlara karşı parti teşkilatlarını uyaran Gideri “Değerli arkadaşlar, maratonunun başından beri sürdürdüğümüz seviyeli çizgimizle, finale yaklaştığımız bugünlerde sizden ricam çok daha hassas olmanız. Bazı arkadaşlar bize karşı afiş ve benzeri sudan sebepleri bahane ederek bir takım provokasyon ve hakarete varan paylaşımlar yapıyorlar ama takılmayın. Ne olursa olsun biz sakin kalacağız ve Çanakkaleli olma ruhundan kopmayacağız. Yapılan provokasyonlara asla kapılmayalım. O arkadaşların amacı da işleri de bu. Seviyeli olmak, kazanmak kadar önemlidir. Lütfen daha fazla hassasiyet” ifadelerini kullandı.

Gider’in gönderdiği mesaj, kısa sürede sosyal medyada da yayıldı. Parti teşkilatları ve Cumhur İttifakını destekleyen vatandaşlar, Ayhan Gider’in mesajını paylaşarak, tahriklere kapılmayacakları duyurdu.

“Çok amaçlı tiyatro salonu kazandıracağız”

27 Mart Dünya Tiyatrolar gününün Çanakkale’de buruk kutlandığını söyleyen Cumhur İttifakı AK Parti Çanakkale Belediye Başkan adayı Ayhan Gider, “Kültür şehri olmakla övünen Çanakkale’mizde halen bir tiyatro salonunun olmayışının hiçbir açıklaması olamaz. Belediyeciliğin temel hizmetlerinden olan kültür faaliyetleri kapsamında Şehrimize kazandıracağımız, içinde opera çukuru da olan büyük bir tiyatro salonu ve daha küçük çaplı kullanılabilecek bir tiyatro salonu yapacağız. Yapacağımız salonlarda özel ve devlet tiyatrolarının oyunlarının ve operalarının gösterimleri yapılacak ve şehrimizdeki amatör tiyatro gruplarına salon hizmeti verilecektir. Sonraki aşamada kurulacak olan belediye konservatuarı Çanakkale’nin yetenekli gençlerinin sanat eğitimlerine katkı sunacaktır” dedi.

Sadece tiyatro değil sanatın her dalının Çanakkale’de yaşatılmasını amaçladıklarını söyleyen Gider, “Mustafa Kemal’in ‘Yüksek uygarlığın merdiveni sanattır.’ görüşü doğrultusunda toplumumuzun her kesiminin sanat ile çok daha fazla iç içe olması gerektiğine inanmaktayız. Bu sebeple Çanakkale’mizde resim, müzik, heykel, tiyatro gibi sanat dallarının yanı sıra ebru, çinicilik, ahşap oyma, bakırcılık gibi el sanatlarında atölyeler açacağız. Bu atölyelerden, eğitmenler eşliğinde, tüm hemşerilerimiz ücretsiz olarak faydalanabilecektir” diye konuştu.

Esra Çanlı