Grup Müsabakaları Sona Erdi

Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) atletizm grup müsabakaları Çanakkale’de yapıldı. Müsabakalarda 10 ilden yaklaşık 250 sporcu mücadele verdi.

Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün haberine göre ilimizde gerçekleştirilen Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) atletizm grup müsabakalarının ilk gün açılış seremonisine Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp Eski Milli Atlet ve Atletizm sporunun duayen ismi İsmail Akçay Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Sedat Bektaş Okul Sporları Şube Müdürü İsmail Hakkı Şenel Antrenörler ve Sporcular katıldı.

18 Mart Stadyumu atletizm pistinde düzenlenen Anadolu yıldızlar Ligi Atletizm gurup müsabakaları 2 gün sürdü. Müsabakaların ilk gününde sporcular Gülle Atma, Üç Adım Atlama, Yüksek Atlama, 100 Metre, Cirit Atma, 300 metre, Uzun Atlama, 1500 Metre Kızlar, 2000 Metre Erkekler kategorilerinde yarıştı. Müsabakaların ikinci gününde ise sporcular cirit atma, 100 metre engelli kızlar, uzun atlama, Yüksek atlama, 100 metre engelli erkekler, gülle atma, 800 metre ve 5×80 kızlar ve erkekler bayrak yarışı kategorisinde mücadele verdiler. Düzenlenen yarışmalar neticesinde dereceye giren sporculara madalyaları ve katılım belgeleri Eski Milli Atlet ve Atletizm sporunun duayen ismi İsmail Akçay Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürü İsmail Hakkı Şenel, Atletizm İl Temsilcisi Vijdan Berberoğlu ve antrenörler tarafından takdim edildi.