Çağlayan “Hak Arayışımız Sürüyor!”

İyi Parti’nin il genel meclis üyesi adayı Murat Çağlayan, geçtiğimiz gün gazetemizi ziyaret etti. Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) platformunun Çanakkale’deki temsilcisi olan Çağlayan, EYT’lilerin mağduriyetlerini dile getirmek için hak arayış mücadelesi ile tanınıyor.

31 Mart’ta yapılması planlanan Yerel Seçimlerde İyi Parti’den birinci sıra il genel meclisi üyesi adayı olan Murat Çağlayan, gazetemizi ziyaret ederek İmtiyaz Sahibi Ali Güngör Yıldız ile görüş alışverişinde bulundu. Çağlayan, seçim sürecini gazetemize değerlendirirken, Sivil Toplum Kuruluşları’ndaki çalışmalarını da aktardı.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde aktif çalışmalara katılan Çağlayan, seçim öncesi hak arayışlarının devam ettiğini kaydetti.

MURAT ÇAĞLAYAN KİMDİR?

1977 Çan Doğumlu olan Çağlayan, eski otobüsçülerden Çağlayan otobüsleri sahibi Hacı Remzi Çağlayan’ın oğludur. Evli ve 2 kız çocuğu babası olan Çağlayan, ilkokulu Çan’da, ortaokulu Ankara’da okuduktan sonra eğitimini 1992 yılında Çanakkale’ye gelerek Milli Piyango Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Anadolu Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler ve Kamu Yönetimi eğitimi alan Çağlayan, kentte çeşitli medya kuruluşları bünyesinde gazete, dergi ve radyo kanallarında çalıştı. Boğaz medyada pazarlama ve radyo müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Müzik adamı kimliği de bulunan Çağlayan, sanatla bağını hiç koparmadı. Sonrasında kurduğu Çağlayan Müzik Organizasyon firmasıyla sektöre atıldı. Çanakkale’nin tanınmış işletmelerinde sahne alan Çağlayan, çeşitli projelerde de oyuncu olarak da görev aldı. Sivil Toplum Kuruluşlarında da aktif olarak görev alan Çağlayan, son olarak Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde aktif çalışmalara katılarak, Çanakkale’de de EYT oluşumunu sağladı ve başkanlığını yaptı. Siyasi hayatına adım atışı ise İyi Parti’den İl Genel Meclis Üyeliği Adaylığı ile başladı.

Gizem ErdoğanWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com