Başkan Gökhan: “Fevzipaşalı Fevzipaşa’da kalacak!”

Yerel seçim çalışmalarını mahalle mahalle gezerek sürdüren Millet İttifakı’nın CHP Belediye Başkan Adayı ve mevcut Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, geçtiğimiz akşam Fevzipaşa’daydı. Burada coşkulu bir kalabalık tarafından meşalelerle karşılanan Gökhan, Fevzipaşa’nın Çanakkale’nin kurucu mahallelerinden olduğunu belirterek “Ben buraya her gelişimde, Fevipaşalı nasıl isterse öyle olacak dedim. Fevzipaşalı Fevzipaşa’da kalacak, dedim. Çünkü biz sizin isteklerinizi anlıyoruz. Çünkü sizi en iyi biz tanıyoruz” şeklinde konuştu.

Millet İttifakı CHP Çanakkale Belediye Başkan Adayı ve mevcut Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, geçtiğimiz akşam seçim çalışmaları kapsamında Fevzipaşa Mahallesi’ndeydi. Burada coşkulu bir kalabalık tarafından davul zurnayla karşılanan Başkan Gökhan, özellikle gençlerin oluşturduğu meşale korteji eşliğinde bir müddet yürüdükten sonra mahalleliye yönelik konuşma yaptı.

“TOKİ ile işimiz yok”

Konuşması sürekli ‘Başkan Ülgür, Çanakkale Özgür’ sloganıyla kesilen Gökhan “Bizler Fevzipaşalı’nın derdinden anlıyoruz. Çünkü sizi en iyi biz tanıyoruz, biz biliyoruz. Ve ben buraya her gelişimde size ne dedim? Bu mahallede oturanlar bu mahallede kalacak dedim. TOKİ ile işimiz yok dedim. Evleriniz de gayet güzel yenileniyordu ama sonra kriz çıktı. Ve krizi çıkaranlar sizlerin de evlerinizin yenilenmesini engelledi… Ben de diyorum ki burada evler yenilenecek ve kendi gönlünüz nasıl isterseniz nasıl isterse öyle davranacaksınız. Yok çarşı olacak, yok AVM… Bırakın bunları. Fevzipaşalı, Fevzipaşa’da kalacak!” şeklinde konuştu.

“Fevzipaşa daha da güzelleşecek”

Ülgür Gökhan, konuşmasının devamında Fevzipaşa için projelerinden de bahsederek şu ifadelere yer verdi: “Sarıçay’da temizlik çalışması devam ediyor ama Sarıçay’da daha düzenli bir alan yaratacağız. Zafer Meydanı’nı iyileştirdik, güzelleştirdik. Buraya yapılan her yenilik, mahallenizi de güzelleştiriyor. Burada yavaş yavaş sanat sokakları oluştu. Göreceksiniz burası çok daha güzel olacak. Bir düğün salonu yapacağız. Bu mahalleye ait ve sizlerin kullanabileceği bir alan olacak. Dar gelirli ailelere de halk kart veriyoruz. Bunu daha genişleteceğiz.”

“Siz bu kentin kurucu mahallesisiniz”

“Ben de bu mahallenin insanıyım. Burada akrabalarımın iş yerleri var. Milletvekilimiz Muharrem Erkek de öyle… Biz sizi iyi tanıyoruz ve bu mahallenin güzelleşmesini çok istiyoruz. Çabamız bu yönde. Bildiğiniz gibi kadın istihdamı çok önemli, bu bağlamda file örme işine devam edeceğiz. Çırçır fabrikasının olduğu alanları da satın aldık. Oraya da güzel mekanlar yapacağız. Bu mahallenin geliştiğini göreceksiniz. Çünkü biz sizler değer veriyoruz. Siz bu kentin kurucu mahallesisiniz.”

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com