Barışın Kenti’nden Yeni Zelanda’ya Dostluk Köprüsü

18 Mart Zaferi’mizin 104. yıl etkinlikleri kapsamında Çanakkale’de konser veren sanatçı Haluk Levent, Çanakkale konserinin gelirini Yeni Zelanda’daki terör saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınlarına bağışladığını açıklamıştı. Geçtiğimiz gün İstanbul’a gelen Yeni Zelanda Dışişleri Bakanı Winston Peters, Haluk Levent’e teşekkür ederek bu anlamlı bağışın ardından konser vermesi için duyarlı sanatçımızı Yeni Zelanda’ya davet etti.

104 yıl önce savaşın ardından Türk halkı ile Yeni Zelanda ve Avustralya halkları arasında kurulan gönül köprüsü, bugün tazeliğini koruyor. Çanakkale Belediyesi’nin davetlisi olarak Çanakkale’ye gelen Türk Rock müziği sanatçısı Haluk Levent, anlamlı bir bağış yaparak Yeni Zelanda’ya dost elini uzatmıştı. Bağışın ardından Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da “Sözde değil, özde sanatçı” diyerek 18 Mart Deniz Zaferi’mizin yıldönümü kutlamaları çok doğru bir karar verdiklerini daha iyi anladıklarını ifade etmişti. Başta Çanakkaleliler olmak üzere tüm Türk halkının gönlünü kazanan Levent’e bir teşekkür de Yeni Zelanda’dan geldi.

DUYARLI SANATÇIMIZA ÖZEL DAVET

Son dönemde ülkelerindeki camilerde yaşanan saldırı olaylarının ardından dünyaya insanlık dersi veren Yeni Zelanda halkı adına Yeni Zelanda Dışişleri Bakanı Winston Peters de duyarlı sanatçımız Levent’e teşekkür ederek kendisini ülkelerine konser vermek için davet etti.

Hoşgörünün, dostluğun ve “Barışın Kenti” Çanakkale’de verilen bir konser vasıtasıyla 104 yıl sonra Yeni Zelandalılar ile Türkler arasında yeni bir dostluk köprüsü daha kurulmuş oldu.

Eylem GözeldereWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com