“Yargı Silah Olarak Kullanılmak İsteniyor”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş hakkındaki soruşturmalara ateş püskürdü, “Tüm bunlar kurguya dayalı iddialar. Ortada bir suç değil, bir kurgu var. Ve bu kurguda yargı bir silah olarak kullanılmak isteniyor” şeklinde konuştu.

Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş hakkında, ‘görevi kötüye kullanma’, ‘kişilerin huzur ve sükûnunu bozma’, ‘resmi evrakta sahtecilik’ suçlamalarından açılan soruşturma, CHP’yi karıştırdı.

“Suç değil, kurgu var”

Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, iddialara ateş püskürerek “Mansur Yavaş hakkında vergi kaçakçılığından, evrakta sahtecilikten kesinleşmiş bir mahkeme kararı var mı? Hakkında kesinleşmiş bir yargı kararı olmadan bir insanı nasıl suçlayabilirsiniz? Anayasa’da en temel haklardan biridir bu. Ve şu an ortada bir suç değil, bir kurgu var. Ve bu kurguda yargı bir silah olarak kullanılmak isteniyor” sözlerine yer verdi.

“Erdoğan; hem savcı hem yargıç hem de karar organı!”

Erkek, Erdoğan’ın hem savcı hem iddia makamı hem yargıç hem de karar organı gibi davrandığını söyleyerek “Bir cumhurbaşkanının belediye başkan adaylarıyla bu tip bir diyaloga girmesi de aslında üzüntü verici” sözleriyle, yürütülen soruşturmanın adaletsizliğine sitem etti.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com