Sikorsky’le Havadan Denetimde Ceza Yağdı

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı, “algılanan yakalanma riski duygusunun” sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi maksadıyla, Sikorsky S70İ Genel Maksat Helikopteri ile havadan trafik denetimi faaliyeti gerçekleştirdi. Denetim kapsamında 29 araç sürücüsü hakkında 10.436,00 TL idari para cezası uygulandı.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı’nı haberine göre, Jandarma Sorumluluk Bölgesi’nde, “algılanan yakalanma riski duygusunun” sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi maksadıyla, havadan trafik denetimi yapıldı.

Jandarma havadan da göz açtırmadı

İkincisi yapılan havadan denetim faaliyeti için Merkez İlçe Kirazlı mevkii ile Çan İlçesi Çan Devlet Karayolu Çekiçler Köyü yol ayrımı, Ezine Kestanbol Kaplıcaları yol ayrımı, Çan-Bayramiç karayolu, Bayramiç ilçe girişi ve Ayvacık Kadırga Koyu yol ayrımı noktalarında, Sikorsky S70İ modeli helikopter kullanılarak yapılan denetimde,5 Jandarma Trafik ve 5 Jandarma Asayiş Timi görevlendirildi. Yapılan denetim sonucunda 29 araç sürücüsü hakkında 10.436,00 TL idari para cezası uygulandı.

Öte yandan uygulama kapsamında sağ şeritte veya uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme/makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklamak/park etmek“ konularında havadan denetim gerçekleştirildiği belirtildi.

Sürücüler bilgilendirildi

Bununla birlikte, sürücüler için de çeşitli bilgilendirmeler de bulunuldu. Sürücülere, güneşli hava koşullarında emniyetli bir sürüş için güneş gözlüğü kullanılması, emniyet kemeri ve kask takılması konularında uyarılarda bulunan jandarma, hareket halinde iken başıboş veya sürüyle hareket eden hayvanlara karşı dikkatli olunması konusunda da sürücülerden dikkatli olmalarını istedi.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com