“Ne Lösemili Çocukların Hayatı, ne de Milli Servet Çürüsün”

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV), yaptıkları açıklamayla LÖSEV Sağlık Kenti’nin tam kapasite çalışması için kamuoyundan destek istedi.

LÖSEV tarafından yapılan Sağlık Kenti’nin tam kapasite çalışması için gerekli ruhsatların alınabilmesi konusunda kamuoyuna destek çağrısı yaptı. LÖSEV’in çağrı metninde şu ifadeler yer aldı:

“Lösemili Çocuklar Vakfı, Avrupa’nın ilk ülkemizin en donanımlı LÖSEV SAĞLIK KENTİ’ni yapmak için 70 milyona seslendik.

“BİR TUĞLA DA SİZ KOYAR MISINIZ?”…

Bu çağrımıza herkes yürekten katıldı ve 10 TL bağış yapmaya koştu. Bizler de halkın koyduğu tuğlalarla, çok modern tam teşekküllü bir hastane, hastane oteli ve lösemili çocuklar için kocaman bir okul yaptık.

Hesapladık ki; lösemi ve kanser hastalarından hiçbir ek ücret almayalım. Bunun için diğer branşların gelirleri ile gönüllülerimizden gelecek olan bağışlarla onları mükemmel tedavi koşullarında %100 tedavi başarısı ile iyileştirelim.

Ama tam kapasite açamadık. Tam ruhsat alamadık. Hastanenin kalan % 80’i de tam donanımlı olmasına rağmen boş bekliyor. Hasta yatıramıyoruz. Yüreğimiz yanıyor. Bir yandan hastane ve milli servet çürüyor diğer yandan lösemili çocuklar ve bütün hastalar şifa bekliyorlar.”WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com