Biga Ticaret Borsası, Otomasyon Eğitimine Katıldı

Biga Ticaret Borsası, Ankara’da yapılan Ticaret Borsaları Otomasyon Sistemi (TİBOS) Eğitimi’ne katıldı.

Biga Ticaret Borsası’nın haberine göre Ankara’da yapılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ticaret Borsaları Otomasyon Sistemi (TİBOS) Eğitimine BTB Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Sütçü ve Tescil Memuru Kani Dinç katıldı.

TOBB Yazılım Müdürlüğü Uzmanı Fikret Erden ve yazılımı geliştiren Altay Yazılım Sanayi ve Ticaret A.Ş. yetkilileri tarafından verilen eğitimTOBB’nin, Dijital Dönüşüm projesi çerçevesinde, “1 Ocak 2018” tarihinden itibaren, yeni web tabanlı üyelik ve muhasebe yazılımları, tüm oda/borsalarda kullanılmaya başlandı. Yazılımın ikinci aşamasında devreye alınacak olan ticaret borsalarının tescil, satış salonu ve laboratuar gibi uygulamaları ile diğer otomasyon yazılımlarının yapılandırılması için TOBB tarafından çalışmalar sürdürülüyor.

Yapılan bu çalışmalar kayıt dışı ile mücadeleyi ve Ticaret Borsalarını tek bir çatı altında ve tek bir tescil programında toplamayı hedeflemektedir. Ticaret Borsaları Otomasyon Sistemi üzerine yapılan öneriler, sistemde yaşanabilecek sıkıntılar ve yeni yapılacak olan düzenlemeler hakkında detaylı görüşmeler yapılarak verilen eğitimler sonrası detaylı çalışmalar yapıldı.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com