“Pazar yerini modernleştireceğiz”

Cumhur İttifakı AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider, “Her yağmurda göle dönüşen ve adına hâlâ kapalı pazaryeri denilen alanı içinde otoparkı, çocuk kreşi, oyun alanı olan modern pazaryeri haline getireceğiz” dedi.

Cumhur İttifakı AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider 31 Mart yerel seçimleri öncesinde vatandaşa projelerini anlatmaya devam ediyor.  Gider, “Her yağmurda göle dönüşen, rüzgarda esnafın mağdur olduğu ve maalesef Çanakkale Belediyesi’nin kapalı pazaryeri dediği alanı modern Pazar yerine dönüştüreceğiz” dedi.

Cumhur İttifakı AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider yaptığı bilgilendirmede “ Pazar esnafımızın da istekleri dikkate alınarak hazırlanacak olan proje ile zemin kat pazar, üstte iki katlı 2000 araçlık otopark olarak planlanan; hem esnafımız, hem de vatandaşımızın yağmura, rüzgara maruz kalmadan alışveriş yapacakları modern bir pazar yerine kavuşturacağız. Yeniden planlayacağımız Pazar içerisinde alışveriş alanı, otopark, çocuklar için kısa süreli kreş hizmeti ve oyun alanı sağlayacağız. Etraftaki düzensiz otoparkları; yeşil alan ve yaşam alanına dönüştürerek halkın kullanımına açacağız. Sarıçay projesi ile birlikte yeni Pazar alanını Çanakkale halkının yeni sosyal ve kültürel yaşam alanı yapacağız” şeklinde konuştu. Pazar alanının taşınacağı, esnafların yerlerini kaybedeceği yönündeki iddiaları da yalanlayan Gider, “Pazar yerimizi, aynı yerinde ancak daha modern bir yapıda tekrar inşa edeceğiz. Bu esnada da, hak sahibi esnaflarımızın hiçbir hak kaybı olmayacak. Ne yerleri değişecek ne de ek bir ücret talep edeceğiz. Belediyenin asli görevleri arasında olan Pazar yeri temizliği için de esnafımızdan herhangi bir ücret almayacağız. Tüm bu çalışmalarımıza da 1 Nisan itibariyle başlayarak çok kısa süre içerisinde hayata geçirmiş olacağız. Hem esnafımız daha modern, daha hijyenik, daha konforlu alanda satış yapacak hem de vatandaşımız daha temiz, ferah bir ortamda hizmet almış olacak” diye konuştu.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com