“Eceabat artık değişim istiyor!”

İyi Parti’nin Eceabat Belediye Başkan Adayı Saim Zileli, çalışmalarını sessiz ve derinden yürütüyor. Zileli’ye en büyük destek de başta eşi Nazan ve kızı Melis Zileli olmak üzere birebir çalışma yürüten İyi Parti’nin kadınlarından geliyor.

Bir yandan ev gezmelerini sürdüren İyi Parti Eceabat teşkilatı, bir yandan da akşamları parti binasında birlik ve beraberliklerini pekiştiriyor. İl Genel ve Belediye meclis üye adaylarının, ilçe yöneticilerinin ve parti üyelerinin yanı sıra Saim Zileli’nin adaylığını destekleyenler de seçime kadar her akşam ilçe binasında buluşmaya devam ediyor. İyi Parti’li kadınlar, Yerel Seçim’den neler beklediklerini ve Başkan Adayı Saim Zileli’yi neden desteklediklerini gazeteniz Gündem’e değerlendirdi.

“YETER Kİ İYİ NİYET OLSUN”

Süheyda Tursun: “Saim Bey’i can-ı gönülden destekliyoruz. Burada aile gibi her gün toplanıyoruz. Aynı düşüncelere sahibiz ve başkanımız olması için elimizden geleni yapıyoruz. Yapmak istediği projelerin de arkasında duracağını da inanıyoruz. İyi bir şekilde de çıkacağına, kazanacağımıza inanıyoruz.

Her şey iyilikle olur. Ayrımcılık olmadan dostluk arkadaşlık, her şekilde her şeyin güzel ve iyi olmasını bekliyoruz. Eceabat’ımız için Saim Bey’in iyi olacağına inanıyoruz. Bütün gücümüz ve bütün istediğimizle onun arkasındayız her zaman… Yola iyi niyetle çıktıktan sonra bütün insanlar arkasında durabilir. Yeter ki iyi niyet olsun. Eceabat halkı hakaretle, baskıyla, tehditle bir yönetim istemiyor. Hepimizin canına tak etti. Eceabat çok küçük yer. Hepimiz birbirimizle akrabayız, arkadaşız, dostuz.”

“SAİM BEY’İN ARKASINDAYIZ”

Filiz Kıran: “Her şey çok güzel olacak, iyi olacak. Başkanımız da zaten çok iyi olduğu için Eceabat’ımıza iyiliklerle gelecek. Dostluklar, sevgiler ve çalışmalarla gelecek. Temennimiz herkesin bizleri desteklemesidir. Eceabat’ın artık karakterli, iyi, dostluğu ve güveni bilen insanlara ihtiyacı var. Bu bir yarıştır. ‘İyi olan kazansın’ diyoruz.”

Derya Gündoğdu: “Sözünün eri olduğu için Saim Bey’in gelmesini istiyoruz. Artık yalansız bir siyaset istiyoruz. Yalanlarla bu iş gitmez. Bunu da onun yapabileceğini düşünüyoruz. Her vaadini yapabilecek bir insan olduğunu biliyoruz. Saim Bey’in yalan söyleyeceğini düşünmüyorum.

En beğendiğim projesi Hastane Projesi, ilçede inşaat problemini de çözerse pek çok insan bu sektörden ekmek yiyecek. Her daim Saim Bey’in arkasındayız. Ona inanıyoruz, güveniyoruz.”

“ADAYIMIZA DESTEĞİMİZ MENFAAT İÇİN DEĞİL”

Ayten Aylıkçı: “Seçim zamanı değilken bile sağlık ocağını yapmış biri seçimde vaat ettiklerini neden yapmasın? Bazı şeyleri ispatlamış oldu. Bundan sonrasını da hayli hayli yapacağını düşünüyoruz. Kendisine güveniyoruz. Bütün projeleri çok güzel ama en güzelleri Yaşlı Bakım Evi, Hayvan Barınağı Projesi… Gençlere bir sürü iş imkanı sağlayacak projesi var. Bazı şeyleri yapmaya başladığı zaman göreceksiniz.

Saim Abi başa geldiği zaman en başta insanlar arasındaki siyasi ayrımcılık kalkacak. Herkesi ekmeği ile vurmaya çalışıyorlar. Partimize kimse göğsünü gere gere gelemiyor. Kiminin çocuğu, kiminin kocası çalışıyor. Ancak herkes özgürdür, bunun kısıtlamasını kimse yapamaz. Veya nankörlükle suçlayamaz.

Başkan adayımıza desteğimiz tam ama asla menfaat için değil. Gerçekten kendilerini sevdiğimiz için ve artık bazı şeylerin bitip yeni dönemlerin başlaması gerekiyor. O nedenle kendisini gerçekten sevdiğimiz ve inandığımız için destekliyoruz.”

“BURADA SOKAK HAYVANLARI GENELDE ZEHİRLENİR!”

Nesrin İnce: “Eceabat’ta ev sorunu da çok var. Kiralık ev bulmakta zorlanıyor insanlar. Ben en çok sokak hayvanları ile ilgili projeye çok sevindim. Burada sokak hayvanları genelde zehirlenir. Birçok yerde öyle maalesef ama burada zehirlemeyi kurtuluş olarak görüyorlar. Kimin yaptığını bildiğiniz halde bile gözünüzün içine baka baka bunu yapıyorlar. Sorsanız onlar hayvan severler. En azından Saim Abi’yi çocukluğundan beri tanıdığım biri ve değişmeyeceğine inanıyorum.”

“ECEABAT ARTIK PİLAV YEMEK İSTEMİYOR”

Duygu Soylu: “Bence bir başkanı yalnızca halk övmelidir. Onun yaptıklarını halk görüp onlar dile getirmelidir. Başkanın yakını, ailesi değil. Bir de insanlar tehdit edildiği için korkarak yaşıyorlar. Bunu hepimiz iyi biliyoruz. Bizim başa getirdiğimiz insanlar bizi tehdit edebiliyor. İnsanlara bunun yapılmaması lazım, çok yanlış buluyorum.

Eceabat artık değişim istiyor. Değişik bir şeyler olsun istiyor. Yani artık aynı pilavı yemek istemiyor. İnsanların şekeri tavan yapmış durumda…”

ZİLELİ’DEN HER AİLEYE ÖZEL HEDİYE!

Öte yandan Saim Zileli, eşi Nazan Zileli ile birlikte ev ev gezerken, her aileye özel yaptırdığı duvar saatini de takdim ediyor.

Eylem Gözeldere

 

 

 

 

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com