Denetimli Serbestler ‘Adalet Ormanı’ Dikti!

Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı himayesinde, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Açık Ceza infaz Kurumu Müdürlüğü tarafından Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile iş işbirliği yapılarak, Kalabaklı köyünde ‘Adalet Ormanı’ fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi. Denetimli serbestlik yükümlüleri ve hükümlülerin görev aldığı etkinliğe Vali Orhan Tavlı, Boğaz ve Garnizon Komutan vekili Deniz Albay Osman Ayaz, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit ve il protokolünden çok sayıda isim katıldı.

Denetimli serbestlik yükümlüleri ve hükümlüleri, Kalabaklı köyünde ‘Adalet Ormanı’ fidan dikme etkinliği gerçekleştirdi. Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı himayesinde, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Açık Ceza infaz Kurumu Müdürlüğü tarafından Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile iş işbirliği yapılarak düzenlenen etkinliğe Vali Orhan Tavlı, Boğaz ve Garnizon Komutan vekili Deniz Albay Osman Ayaz, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Adalet Komisyonu Başkanı Yemliha Karakoç, İdare Mahkemesi Hâkimi Süleyman Daz, Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yücel Acer, Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, Emniyet Müdürü Celal Sel, il Protokolünden diğer yetkililer, Çanakkale Adliyesi hâkim ve savcıları ile adliye çalışanları katıldı.

Karişit, etkinliğin amacını anlattı

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, fidan dikme faaliyeti ile ilgili bir konuşma gerçekleştirdi. Karişit, “Denetimli serbestlik uygulamaları kapsamında, kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırma yükümlülüğü; yükümlünün ücretsiz olarak kamu kurumu veya kamu yararına hizmet veren bir kuruluşta, kurumun yürütmekte olduğu hizmete yardımcı işlerde çalıştırılarak toplumsal katılım ile yükümlünün iyileştirilmesini amaçlayan ve kamu düzeninin sağlanmasını esas alan bir yükümlülüktür. Bu yükümlülük ile yükümlünün kurallara uyma beceresi ve çalışma disiplini kazanması, başkalarının hakkına saygı göstermesi, zamanı planlaması, bir meslek edinerek kendi işini kurması veya bir iş edinmesini amaçlamaktadır” sözlerini kullandı.

“750 fidan toprakla buluşacak”

Karişit, sözlerine şöyle devam etti: “Adalet Ormanı oluşturulması çalışmaları kapsamında, bugün, Adalet Bakanımız Sayın Abdulhamit Gül’ün de Ankara’da katılacakları ve 81 ilimizde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen fidan dikme etkinliğinde bizler de Çanakkale’de teşriflerinizle bir arada bulunmaktayız. 40 hükümlü ve 30 denetimli serbestlik yükümlümüzün görev aldığı etkinliğimizde 750 adet fidan toprakla buluşturulacaktır.”

Karişit’in konuşmasının ardından alanda bulunanlar tarafından fidan dikimi gerçekleştirildi.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com