ÇOMÜ’den ‘Tüketim’ Temalı Poster Sergisi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü öğrencileri ve Çin, Danimarka, Dubai, Ekvator, Endonezya, Meksika, Polonya, Güney Kore, Amerika’dan katılan grafik tasarım öğrencileri, Güzel Sanatlar Fakültesi fuaye alanında ‘tüketim’ temalı ‘Type Unite’ 2018″ Uluslararası Tipografik Poster Sergisi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin(ÇOMÜ) haberine göre, Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü öğrencileri ve Çin, Danimarka, Dubai, Ekvator, Endonezya, Meksika, Polonya, Güney Kore, Amerika’dan katılan grafik tasarım öğrencileri ile birlikte ‘tüketim’ temalı ‘Type Unite’ 2018″ Uluslararası Tipografik Poster Sergisi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Güzel Sanatlar Fakültesi fuaye alanında düzenlenen etkinliğe Üniversite Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dinçay Köksal, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Kelkit, akademik personel ve öğrenciler katıldı.

Açılışın ardından konuşan Rektör Yücel “Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Türkiye’de herkes için adı en sempatik gelen üniversitelerden bir tanesi. Üniversitemizin tarihinden aldığı güçle çok itibarlı bir ismi var. Bu isimin bundan sonraki süreçte daha da yukarılara taşınmasında sanat çok daha etkili bir rol alacak. Bugünkü faaliyet bu bağlamda çok önemli. Fakültemizin hocaları Türkiye’nin seçkin sanat hocaları arasındalar. Çok güzel şeyler üretiyorlar. Yaptıkları çalışmalar için tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.

Acer’in sözlerinin ardından ise sergiye gelen topluluk, fuaye alanını gezerek sergide çalışması olan öğrencilerden çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com