Minik Kız, Kedi Yavrusuna Sahip Çıktı

Çanakkale’deki özel bir kız öğrenci yurdunun bodrumuna doğum yapan bir kedi, yavrusunu reddedince ona hem yurt hem de yurt müdürünün küçük kızı sahip çıktı. Minik Sahra, ‘Şans’ adı verdiği yavruyu adeta bebeği gibi besliyor, biberonla emziriyor, hatta ona özel bir taşıma çantası bile hazırlamış!

Hamile bir kedi, özel bir kız öğrenci yurdunun bodrumuna yavrulayıp üstüne yavrusunu reddedince, yurtta adeta bir seferberlik yaşandı. Yavruyu, önce annesine götüren ve kedi, annesi tarafından istenmeyince ne yapacağını bilemeyen kız öğrencilere yurt müdürü yardım eli uzattı…

Minik kediye Minik Sahra sahip çıktı

Müdürün kızı Sahra tarafından sahiplenilen ve henüz sadece birkaç haftalık olan kedi yavrusu, iki haftayı geçkin bir zamandır Sahra tarafından bakılıyor. Sahra, kumbarasında biriktirdiği paralarla ve öğrenci ablalarının da desteği ile ‘Şans’ adı verdiği dişi kedi yavrusuna adeta bebeği gibi bakıyor.

Tuvaletini yapmasına yardımcı oluyor, biberonla besliyor, kucağında uyutuyor… Kısaca, kedi yavrusuna annesi tarafından gösterilmesi gereken şefkatin hepsini Sahra’nın minik kalbi veriyor.

Kendi küçük, kalbi kocaman!

Şans’a, kendi gibi küçük bir taşıma çantası da hazırlayan Sahra, böylece hem küçük yaşına rağmen sorumluluk sahibi olmayı öğreniyor hem de bir canlının yaşama tutunma sürecine yardımcı oluyor. Minik kızın, kendinden büyük bu sevgi dolu kalbi ise herkesi duygulandırıyor…

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com