Meslek Lisesiler buluşuyor

Çanakkale Endüstri Meslek Lisesi Mezunları Derneği (ÇEMLİSDER), geleneksel hale getirdikleri 14. Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Gecesi’ni 22 Mart’ta gerçekleştirecek.

Çanakkale Endüstri Meslek Lisesi Mezunları Derneği tarafından kuruldukları günden bugüne kadar geleneksel hale getirdikleri Birlik Beraberlik ve Dayanışma Gecesi’nin 14.’sünü 22 Mart’ta gerçekleştirecek.

Dernek Yönetim Kurulu üyeleri, Birlik Beraberlik ve Dayanışma Gecesi’nin hazırlık çalışmaları gözden geçirmek ve değerlendirmek üzere bir araya geldiler. Gece hakkında üyeleri bilgilendirmek ve rezervasyonları değerlendirmek için ziyaretleri hızlandıran başkan ve üyeler yoğun talebin olduğunu dile getirdiler.

Geceye, dernek üyeleri, meslek lisesi mezunları, emekli ve çalışan öğretmenler ile birlikte velilerin katılacağı ifade edildi. Dernek üyesi ve okul mezunu birçok iş adamı, esnaflar, çalışanlar ve gönüllülerin katılacağı bilgisi paylaşıldı. Meslek odalarında kayıtlı mezunlarında katılacağı gecede dayanışmanın öne çıkarılacağı, gecenin samimi bir ortamda saygı, sevgi, hoşgörü ve anılar ile duygusallıkların yaşanacağı, kadın ve erkek üyelerin yöresel oyunları sergileneceği, eğlencenin coşkunun yaşanacağı bir gece olacağı açıklandı. 1951, 1953, 1957 yıllarından günümüze kadar meslek lisesi mezunlarının katılacağı gecede, 1951’den günümüze yolculuğun yapılacağı tarihi taş binanın birleştirici ruhu ile Çanakkale kültürü ve sosyal yaşamında yerini alacaklar.

Dernek Başkanı Ahmet Özel, yönetim kurulu toplantısı sonrasında basına yaptığı açıklamada; “Buluşmada birlik, beraberlik ve dayanışmanın pekişeceği, iyi ve kötü günde bir arada olmanın önemini hissedeceğiz. Meslek eğitim almışlar, gönüllüler ve eğitim verenler ile üretim, hizmet eden üyelerimizi ile buluşup hasret gidereceğiz bol bol eğleneceğiz. Meslek eğitimine gönül vermişleri aramızda görmek istiyoruz” dedi.

Haber Merkezi

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com