KISA KISA MEB GÜNDEMİ

Okul Profili

13 Mart günü Milli Eğitim Bakanımız okul profili değerlendirme çalışması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Okulların haritasının çıkarılacağı ve bu okullarımızın ihtiyaçlarına göre desteklenecekleri okul profili değerlendirmeyi önemsenmelidir.

Okullar arasındaki farkı azaltmak, dezavantajlı okullara daha çok katkı sağlamak, okulların mevcut durumu ve ihtiyaçlarını bir çok parametre ile ortaya koyarak bu ihtiyaca göre katkı sağlayacak olan okul profili değerlendirmek sisteme önemli katkı sunar. Umarım en güzel şekilde uygulanır ve sonuçlar alınır.

Atamalar

Milli Eğitim Bakanı sayın Ziya SELÇUK, Ankara’da Şehit Ömer HALİSDEMİR İmam Hatip Lisesinde öğretmenlere hitap ederken yönetici atamaları konusunda yaptığı açıklamada; ”Yönetici atamalarıyla ilgili sınav yapacağız, adamı olan değil, işin ehli olanı atayacağız; güvenlikte sıkıntı yoksa yönetici atama mülakatlarında herkese sınav puanının aynısını vereceğiz” dedi

Geçtiğimiz günlerde de MEB bünyesinde münhal bulunan Şef ve Memur kadroları için Görevde Yükselme sürecinde mülakat uygulaması yapılmış; yazılı sınav puanı ne ise mülakat puanı olarak da aynı puan verilmişti.

21 Nisan’da yapılacak olan Eğitim Kurumları Yönetici Sınavı sonrası mülakat uygulamasında da aynı tavrı beklemek hakkımız.

Ancak akıllara da şu sorular da gelmiyor değil.

  • Şu an zaten görevde olan öğretmen ve yöneticilerin güvenlikte ne gibi sıkıntıları olabilir?
  • Adamı olanı değil, işin ehlini yönetici yapacaksak; geçmişte yandaş sendika üyelerinin atanması için getirilmiş olan mülakat uygulamasına neden hala ihtiyaç duyulmaktadır?

3600

Artık halledilmesi gerken bir mesele de 3600 ek gösterge meselesi. II. 100 günlük eylem planında öğretmenlerimize sözü verilen 3600 ek gösterge hayata geçirilmeli, ek gösterge ve katsayı adaletsizliği tüm kamu görevlilerini kapsayacak şekilde detaylı olarak yeniden ele alınmalıdır. Görüşmek üzere..

 

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com