Şehitler anısına yarıştılar

Çanakkale, Edirne, Tekirdağ, Balıkesir ve Kırklareli’nden gelen 163 tekvandocu 18 Mart Deniz Zaferi’nin 104. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla düzenlenen Marmara Tekvando Şampiyonası’nda kıyasıya mücadele etti.

18 Mart Deniz Zaferi’nin 104. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla düzenlenen Marmara Tekvando Şampiyonası 17 Mart Pazar günü Çanakkale’de gerçekleştirildi. Çanakkale’nin yanı sıra Edirne, Tekirdağ, Balıkesir ve Kırklareli illerinden 163 sporcunun katıldığı şampiyonada birbirinden çekişmeli mücadeleler yaşanırken, Çanakkale’yi temsil eden sporcular da 5 birincilik, 7 ikincilik ve bir de üçüncülük aldı. Şampiyonada birinciliği 57 puanla Çanakkale Beşiktaşlılar Spor Kulübü alırken, toplamda 44 puan elde eden Anafartalar Spor Kulübü ise ikinci oldu.

Çanakkale Tekvando İl Temsilcisi Hasan Altunışık 18 Mart Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla düzenlenen Marmara Tekvando Şampiyonası hakkında açıklamalarda bulundu. Altınışık açıklamasında şunları söyledi:

“Şehitler diyarı Çanakkale’mizde her yıl düzenli olarak yapmış olduğumuz bu tür şampiyonalar sporcularımızın teknik, taktik ve tecrübelerinin artması açısından hem tekvando camiası için hem de sporcularımız için önemli bir fırsat olmaktadır. Performansları gelişmekte, bilgi ve tecrübeleri artmaktadır. Aslında bu tür şampiyonaları daha sık gerçekleştirmemiz doğru bir yaklaşım olacaktır ve bunu da gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Hemen hemen her ay ilimizde tekvando şampiyonası yapmaktayız. Bu sporcularımız için çok fayda sağlamaktadır. Bunun da meyvelerini de almaya başladık. Uluslararası arenada ve Türkiye genelinde almış olduğumuz başarılar bunun açık göstergesidir. Şampiyonada Çanakkaleli sporcularımızı ve şampiyonayı seyreden Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Aziz Sinan Alp ve Judo İl Temsilcimiz Sayın Nurkan Şanda şampiyonaya katılarak Çanakkaleli sporcularımızı ve bizleri onurlandırmışlardır. Kendilerine teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Altunışık sözlerine şöyle devam etti: “Tekvando İl Temsilciliği olarak bu yöndeki etkinliklerimiz devam etmektedir ki bu da bizim asli görevimizdir. Ayrıca bu yıl Ümitler, Yıldızlar ve Minikler kategorisinde yapılacak olan Türkiye şampiyonaları bizim için çok büyük önem taşımakta. Sporcularımızı bu doğrultuda geliştirerek milli takıma gönderme amacındayız. Bu hedefimize ulaşmak için tüm imkânlarımızı sporcularımızın daha iyi yerlere gelmeleri için seferber ediyoruz, edeceğiz. Zaten Çanakkale olarak tekvando sporunda Avrupa şampiyonluğumuz, Dünya üçüncülüğümüz var. Hedefimiz bu yıl Ümit ve Yıldızlarda Avrupa şampiyonluğunu almak olacaktır.

Ben Çanakkaleli sporcularımıza bu almış oldukları önemli başarılarından dolayı tebrik ediyor başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum”

Haber Merkezi

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com