Hakkını Verdik

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümünde Çanakkale’de geleneksel hale gelen Fener Alayı kenti adeta salladı. Edinilen bilgiye göre Fener Alayına katılan kişi sayısı 30 bin dolaylarında seyir etti. Fener Alayı tüm zamanların en kalabalık alayı olmaya doğrudan aday oldu. Fener alayına katılan Çanakkaleliler “Bu sene 18 Mart’ta coşkuyla, alaya katılım oranı ile zaferin hakkını verdik” vurgusunda bulundular.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümünde kentte sabah saatlerinde birçok farklı program ve etkinlik düzenlendi. Çanakkale’nin nüfusu Türkiye’nin dört bir yanından kente gelen vatandaşlarla adeta iki katına çıktı. 17 Mart gününden itibaren kalabalık olmaya başlayan kent 18 Mart günü iyice doldu. Sabah saatlerinde düzenlenen programlar tamamlandı ve gözler akşam düzenlenecek olan fener alayına çevrildi.

Çanakkale’de geçtiğimiz yıllarda Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenen fener alayı geçen sene ve bu sene Çanakkale Valiliği tarafından düzenlendi. Düzenlenen fener alayına Vali Orhan Tavlı başta olmak üzere, daire amirler, kurum müdürleri, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Belediye personelleri, partililer, vatandaşlar ve Türkiye’nin dört bir yanından Çanakkale’ye gelen yurttaşlar katıldı. Fener alayı geçtiğimiz yıllarla kıyaslandığında bir hayli kalabalıktı. Alayın bir başı İskele Meydanındayken, diğer ucu daha Anafartalar Polis Karakolu’nun oradaydı. Alay saat 19.30’da başlarken, İskele Meydanı’nda saat 21.00’de son buldu.

Çanakkale’de bulunan vatandaşlar daha sonrasında İskele’de kurulan sahnede mehter takımı ile 18 Mart gününü noktaladılar.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com