“Çanakkale, Mücadele Tohumlarının Atıldığı Yerdir!”

18 Mart Deniz Zaferi’nin 104. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Çanakkale’ye gelen Türk Rock müziği sanatçısı Haluk Levent, konser öncesi gazetemize konuştu. Çanakkale’nin Atatürk’süz olmayacağını bir kez daha vurgulayan Levent, kentin önemini de “Çanakkale, bir ulusun yoktan var edilmesi demek. Çanakkale, yok edilmek istenen bir halkın, mücadele tohumlarının atıldığı yer demek!” sözleriyle belirtti.

Hem muhalif duruşuyla hem de kurucusu ve genel başkanı olduğu AHBAP Derneği ile gönülleri fetheden Sanatçı Haluk Levent, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, Çanakkale Belediyesi’nin davetlisi olarak bugün kent merkezine geldi.

Çanakkale merkezde konser öncesi dolaşan Levent, Kemalyeri Sokak’ta yeni açılan Usta Adanalılar dükkanında öğle yemeğini yedikten sonra kendini Çanakkale’nin tanınan berberi, Barber Club’ün sahibi Recep Şahin’e emanet etti. Sevilen sanatçıyı çarşıda gören Çanakkaleli hayranları da hiç boş bırakmadı.

“DEDEM VE KARDEŞLERİ BURADA SAVAŞTI”

İyiliği ve insanlığı ile, örnek kişiliği ile son dönemin en çok konuşulan, en çok takdir edilen sanatçısı olan Levent’e Çanakkale’nin önemini sorduk. Her kesim tarafından sevilen sanatçı, “Atatürk olmadan Çanakkale olamaz” söyleminde bulunurken Dedesi Diyap Bey ve kardeşlerinin de savaştığı cephelerden biri olan Çanakkale’nin kendisi için özel bir önemi olduğunu kaydetti.

Levent, “Çanakkale, bizim için bir dönemin başlangıcı bir dönemin bitişi demek. Çanakkale, bu ülkede kurtuluş savaşının oluşmasının temelleri demek. Çanakkale, bir ulusun yoktan var edilmesi demek. Çanakkale, aynı zamanda yok edilmek istenen bir halkın, mücadele tohumlarının atıldığı yer demek.

Özel anlamı ise benim dedemin ve dedemin kardeşlerinin her birinin burada savaşmış olmasıdır. Bu da Çanakkale’yi benim için önemli kılar.”

“ATATÜRK OLMADAN ÇANAKKALE OLAMAZ”

Atatürk’ten bahsedilmeden Çanakkale Zaferi kutlanmak istenmesine de gazetemiz aracılığı ile bir kez daha tepki gösteren Levent, “Bu topraklar bizim topraklarımız. Çok zor şartlarda kazanılmış, asla verilemez! Atatürk olmadan da Çanakkale olamaz. Yok efendim Deniz Savaşlarında Atatürk yokmuş… Çanakkale, sadece bir deniz savaşı değildir. Çanakkale; karasıyla, deniziyle tüm anlamıyla Çanakkale’dir. Hepsine bakıldığında, Çanakkale anlamını Mustafa Kemal Atatürk’ün başarıları süslüyor. Daha sonraki başarılar da Çanakkale’nin ne derece başarılı olduğunu hissettiriyor. İllaki Atatürk’ün adını koymamak için uğraşmalarına gerek yok!” diye konuştu.

Eylem GözeldereWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com