Kutlu Olsun

Bugün, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıl Dönümü… Her yıl olduğu gibi bu yıl da deniz zaferimizi kentte tüm coşkusuyla kutlayacağız. Türkiye’nin her yerinden vatandaşlar, hafta sonu itibariyle Çanakkale Ruhunu yaşamak için kente gelmeye başladı. Kente gelen vatandaşlar, güneşli havanın tadını çıkarırken kordon boyunda gezerek Çanakkale’nin özgürlüğünü de hissetti.

İl merkezinde Cumhuriyet Meydanı’nda saat 09.00’da düzenlenecek çelenk sunma töreni ile başlayacak kutlamalar, saat 11.00’de 18 Mart Stadyumu’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla devam edecek. Öğleden sonra Şehitler Abidesi’nde 15.30’da düzenlenecek törenin ardından saat 19.30’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Çanakkale Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenleyeceği Fener Alayı’nda, Çanakkaleliler bir araya gelerek kilometrelerce uzayan kortej eşliğinde deniz zaferini coşkuyla kutlayacak. Kutlamalar, GESTAŞ tarafından düzenlenen havai fişek gösterisi ile sona erecek.

Resmi programın haricinde bazı müdürlüklerin ve STK’ların Çimenlik Kalesi’nde, kordon boyunda, ve iskelede çeşitli kutlama etkinlikleri düzenlenecek.

Haber Merkezi

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com