Gider, Söylentileri Böyle Yalanladı: “Birinin Kuruşuna Göz Dikenin Gözü Çıksın!”

AK Parti Esenler Mahallesi Seçim Koordinasyon Ofisi, cumartesi günü düzenlenen bir törenle açıldı. Açılışa Cumhur İttifakı AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider, AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek ve çok sayıda partili katıldı. Açılış öncesi konuşan Ayhan Gider, son günlerde konuşulan ‘Ayhan Gider başkan olursa belediyede çalışanları işten çıkaracak’ söylentisini yalanlayarak “Bırakın birini işten çıkarmayı birinin bir kuruşuna göz dikenlerin gözü çıksın. Ekmekle oynamak şerefsizliktir, karaktersizliktir. Ancak ekmekle oynanacağını söylemek ve birilerini tedirgin etmek de aynı sıfatları hak etmek demektir” şeklinde konuştu.

AK Parti Çanakkale Teşkilatı, cumartesi günü Esenler Mahallesi’nde açılan seçim bürosunun açılış töreninde bir araya geldi. Törene Cumhur İttifakı AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider, AK Parti 24-26. dönem Nevşehir Milletvekili ve Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Ebubekir Gizligider, AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek ve çok sayıda partili katıldı.

“Topu taca atıyorsun çünkü minderde güreşemezsin!”

Açılış öncesi konuşan Ayhan Gider, Ülgür Gökhan’ın şimdiye dek Esenler Mahallesi’ndeki hiçbir sorunu çözmediğini bundan sonra da çözemeyeceğini belirterek “Esenler’den çıkan bir halk otobüsü, trafiğin durumuna göre bazı saatlerde bir buçuk saat sonra anca üniversiteye varıyor. Şuradan Karacaören’den inin bir buçuk saatte Bandırma’ya varmazsanız ben de bir şey bilmiyorum. Sen bir buçuk saatte üniversiteye varama sonra çıkıp özgürlük de! Mecbursun bunu demeye, çünkü sen bunu demezsen adama sorarlar bu yollar ne oluyor diye, bu otobüsler ne oldu diye! Mecbursun topu taca atacaksın çünkü sen minderde güreşemezsin” şeklinde konuştu.

“Şimdiye dek yapmamışlar bundan sonra mı yapacaklar?”

Gider, 17 yıldır Çanakkale’yi yöneten bir belediyenin yapacaklarını değil yaptıklarını anlatması gerektiğini de belirterek “şimdiye dek yapmamışlar, bundan sonra mı yapacaklar? Otopark dediler, kapalı Pazar yeri sözü verdiler, Sarıçay’ın ıslahı dediler. Hani nerede? Bu vaatlerden kaçını yaptınız?” sözlerini kullandı.

“Bunun vebalini kabul ediyor musun?”

Ayhan Gider, en sert sözlerini ise seçilmesi durumunda belediye işçilerini işten çıkaracak olmasıyla ilgili söylentiler için kullandı. Böyle bir şeyin asla mümkün olmayacağını belirten Gider, şöyle konuştu:

“Şu anda yeni bir muhabbet başlattılar. ‘Ayhan Gider belediyeye alırsa belediye işçilerini işten çıkartacak’ diyorlar. Bırakın birini işten çıkarmayı birinin bir kuruşuna göz dikenin gözü çıksın! Ekmekle oynamak şerefsizliktir, karaktersizliktir. Ancak ekmekle oynanacağını söylemek ve birilerini tedirgin etmek de aynı sıfatları hak etmek demektir. Sen ekmeğinin peşindeki bir insanın akşam eve gittiğinde tedirgin olmasının vebalini kabul ediyor musun? O insanın tedirginliği sana huzur mu veriyor? Üç tane oy alacaksın diye bu yaptığın insanlığa sığar mı? Bunu yapmayın. Topu taca atmayın, minderden kaçmayın. Gelin yaptıklarınızı konuşun, gelin yapacaklarınızı konuşun.”

Ayhan Gider’in kürsü konuşmasının ardından tören, kurdele kesme merasimi ile sona erdi.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com