Çanakkale Tabipleri Kolin Otel’de Buluştu

Çanakkale’de görev yapan doktorlar, İl Sağlık Müdürü Ali Taşçı’nın, 14 Mart Tıp Bayramı sebebiyle cumartesi akşamı Kolin Otel’de düzenlediği akşam yemeğinde bir araya geldi. Yemeğin ardından kürsü konuşması yapan Ali Taşçı, “Tıbbiyelerimiz, 14 Mart’ın bağımsızlığın teminatı olarak kutluyor. Biz tıbbiyeliler bugünü anlamak ve anlatmakla yükümlüyüz” ifadelerine yer verdi.

Çanakkale İl Sağlık Müdürü Ali Taşçı, 14 Mart Tıp Bayramı sebebiyle, geçtiğimiz akşam Kolin Otel’de akşam yemeği organizasyonu düzenledi. Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Ufuk Tali’nin de katıldığı yemeğe, çok sayıda doktor ve doktor eşi de katılım gösterdi.

“14 Mart, bağımsızlığımızın teminatıdır”

Yemeğin ardından kısa bir kürsü konuşması yapan Ali Taşçı, 14 Mart Tıp Bayramı’nın önemine değinerek doktorların insan sağlığının teminatı olduğunun altını çizdi. Taşçı, konuşmasında 14 Mart’ın tıp camiasındaki öneminden de bahsederek “Doktorlarımız, hain ve bölücülere karşı her zaman duruşlarını korumuşlardır. O sebepten bugün 14 Mart’ı kutlarken, bu tıbbiyelilerimiz için aynı zamanda bağımsızlığın da sembolüdür. Bizler, 14 Mart’ı iyi anlamak ve anlatmakla yükümlüyüz” şeklinde konuştu.

“Şiddete karşı dik duruşumuz devam ediyor!”

Taşçı, doktorlara yönelik şiddete de değinerek, “Sağlık çalışanlarına yönelik şiddete karşı dik duruşumuz devam ediyor. Bu, artık bütün sağlık camiamızın sorunu haline gelmiştir” ifadelerini kullandı.

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com