COSME Proje Toplantısı Edirne’de Yapıldı

Avrupa İşletmeler Ağı(AİA) AB COSME programı tarafından finanse edilen, ‘Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Rekabet Edebilirliği Programı’ kapsamında yürütülmekte olan EEN-WEST MAR konsorsiyumu, 2019 yılı proje faaliyetleri planlaması kapsamında bir araya geldi.

Edirne KOSGEB Müdürlüğünde gerçekleştirilen toplantıda, EEN WEST-MAR Konsorsiyumu koordinatörü KOSGEB Edirne Müdürü Veysel Vural, proje ortakları; Namık Kemal Üniversitesi Teknopark A.Ş. Proje Uzmanları Ayça Tepe, Figen Taşçı Durgut ve Pelin Arasan, ÇTSO Proje Uzmanı Gökhan Doğru ve Dış Ticaret Uzmanı Mehtap Göynüer hazır bulundu.

İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği Programı, 2014-2020 dönemini kapsayan çalışmada, projenin 2019 yılı hedefleri ve bu hedeflere ulaşmak üzere izlenecek faaliyetler gündeme getirildi.

Projede belirtilen hedefler doğrultusunda; aylık firma ziyaretleri için programlar hazırlanması, firma profillerinin Avrupa İşletmeler Ağı sistemine girilmesi, firmaların ithal veya ihraç etmek istedikleri ürünlere göre hedef Pazar çalışmaları yapılması, bu çalışmalar sonucunda AİA firma profilleri girişleri onaylanan firmalarımıza, ağ kapsamında gerçekleştirilen ikili iş görüşme organizasyonlarına dahil edilmeleri ve eğitim başlıkları konularında konsorsiyum olarak yapılacak faaliyetlerle ilgili yıllık iş planı oluşturuldu.

 

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com